Cyfryzacja odpowiedzialna społecznie

Trwa czwarta rewolucja przemysłowa, zwana rewolucją cyfrową, spowodowana rozwojem informatyzacji i nowoczesnych technologii. Ale wielu z nas nie nadąża – zwykle nie z własnej winy, lecz ze względu na miejsce urodzenia, warunki życia, stan zdrowia i poziom zamożności – za trwającymi przemianami.
Jako Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego działamy na rzecz uspołeczniania cyberprzestrzeni. Nasze starania mają posłużyć jednemu: rewolucja cyfrowa nie zagubi człowieka i najważniejszych zasad współżycia społecznego opartych na równości wszystkich ludzi.
Zachowanie równowagi w świecie obiecującym stały, nieograniczony wręcz rozwój jest trudne i wymaga szerokiej współpracy. Dlatego uspołeczniając cyberprzestrzeń, współdziałamy z licznymi i z różnorodnymi partnerami: z administracji publicznej, z biznesu, z sektora trzeciego i ze szkolnictwa.

Sprawdź nasze działania:

Chcesz wiedzieć więcej? Myślisz o współpracy z nami? Napisz na adres e-mail: martyna.wilk@wcrs.pl

AKTUALNOŚCI

grupa dzieci siedząca przed prowadzącą

Filmowe cyberemocje wracają!

Przed nami wiosenna edycja warsztatów „Filmowe cyberemocje”, które adresujemy do grup szkolnych. Filmy krótkometrażowe stają się przyczynkiem do rozmowy o emocjach, które są z nami w realnym i cyber świecie

Czytaj więcej
prawdziwe emocje w realnym i cyber świecie rysunek kamery filmowej ze szpulemi i okiem w miejscu obiektywu

Emocje w realnym i cyber świecie

Wydarzenie w ramach Dni Fantastyki o tym, jakie emocje odczuwamy w świecie realnym oraz na ile (i czy w ogóle) różnią się one od emocji z cyberświata. Zapraszamy 25 i 26 sierpnia od 18.30 do 22.00 do Parku Leśnickiego

Czytaj więcej

Projekty dotyczące uspołeczniania cyfryzacji