Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

po lewej logo WAPP po prawej Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Od 2018 roku prowadzimy kampanię edukacyjną Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy. W jej ramach oferujemy mieszkańcom Wrocławia wiele możliwości pogłębiania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Organizujemy bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w których mogą wziąć udział wrocławianie w różnym wieku. Szkolimy Was, byście mogli tę wiedzą dzielić się z bliskimi. Nasz główny cel to dostarczenie rzetelnej wiedzy, by nikt nie bał się pomagać osobom, które tego potrzebują.

Aktywnie prowadzimy profil na Facebooku, na którym znajdziecie nie tylko mnóstwo wiedzy, ale także ciekawostki z zakresu ratownictwa, zasad udzielania pomocy, działania służb ratunkowych. Polubmy się!

W programie szkolenia znajdą się między innymi następujące tematy:

  1. Resuscytacja krążeniowa z użyciem AED
  2. Sytuacje szczególne (napad drgawkowy, zadławienie, krwotok z nosa, zawał mięśnia sercowego, utrata przytomności, cukrzyca)
  3. Urazy (złamania, zwichnięcia, oparzenia, rany, wypadki komunikacyjne)
Kursy organizowane w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy (WAPP) kończą się wydaniem certyfikatu wraz z zakresem tematycznym szkolenia.
 
 

Rodzinny kurs pierwszej pomocy

Do udziału w kursie pierwszej pomocy, organizowanym w ramach Miesiąca Rodziny i Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, zachęcamy całe rodziny. To wiedza, którą przed wakacjami warto…

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc w nowatorskiej formule

Bezpłatne zajęcia z pierwszej pomocy online połączone z treningiem na wypożyczonych fantomach.To nowatorska propozycja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Trwają one do końca lipca i są jeszcze wolne…

Czytaj więcej

Webinary WAPP

Wiosną 2020 r. przygotowaliśmy cykl webinarów: „Pierwsza pomoc w czasie pandemii”. Oprócz głównego tematu, którego dotyczyła prezentacja, każdy z uczestników mógł zadać własne pytanie (przesłać…

Czytaj więcej
Skip to content

Subscribe to our newsletter