Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Co to jest Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy?

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, którego celem jest bezpłatny dostęp do aktualnej wiedzy o pierwszej pomocy we Wrocławiu. Współpracujemy w ramach naszych wydarzeń z różnymi podmiotami firmami, stowarzyszeniami, fundacjami, które prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy poprzez: kursy, pokazy, gry merytoryczne, symulacje.

Kampania edukacyjna powstała we współpracy miasta Wrocław z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2018 r. i do dzisiaj przeszkoliliśmy ponad 6 700 wrocławian, a nasz fanpage edukacyjny  zgromadził ponad 1 000 obserwujących. Porozumienie gwarantuje nadzór merytoryczny uczelni nad wszystkimi działaniami WAPP oraz wykorzystanie  aktualnych badań i sprzętu do nauki ratownictwa.

Naszym celem jest budowanie we Wrocławiu społeczeństwa empatycznego, gdzie troszczymy się  wzajemnie o życie i zdrowie, a w przypadku sytuacji nagłych mamy wiedzę jak pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Dzięki nabytym umiejętnościom, pomagamy przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Co wyróżnia Wrocławską Akademię Pierwszej Pomocy?

Wszystkie wydarzenia WAPP są bezpłatne dla uczestników i nie odbiegają poziomem merytorycznym od szkoleń komercyjnych. Dysponujemy najnowszym interaktywnym sprzętem szkoleniowym, a nasze działania są poddawane ciągłej superwizji Uniwersytetu Medycznego. Gwarantujemy aktualność wiedzy, którą Wam przekazujemy na szkoleniach i dostęp do wyników bieżących badań z dziedziny ratownictwa. Promujemy najlepszych szkoleniowców we Wrocławiu i nawiązujemy liczne współprace, żeby przybliżać Wam różne metody nauki o pierwszej pomocy.

Nie musisz przychodzić do nas w pandemii, możemy dostarczyć Ci sprzęt do domu i poćwiczyć wspólnie podczas kursów interaktywnych na żywo w bezpiecznych warunkach. Przywieziemy do domu indywidualny pakiet ćwiczeniowy z fantomem, który będzie dedykowany tylko Tobie. Nie narażasz zdrowia przebywając w grupie, a szkolenia w 10-osobowych zespołach gwarantują indywidualne podejście do naszych kursantów.

Co robimy w WAPP?

W ramach kampanii edukacyjnej WAPP organizujemy bezpłatne kursy z podstaw pierwszej pomocy, kończące się zaświadczeniem o odbytym szkoleniu. Naszymi instruktorami są aktywni ratownicy medyczni i ratownicy wodni oraz specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Organizujemy także szkolenia tematyczne i pokazy pierwszej pomocy, dostosowane do odbiorców w różnym wieku: dla dzieci, dorosłych, seniorów.  Jesteśmy mobilni: w wodzie, na powietrzu, po sąsiedzku, blisko w parku i w kinie. Często przyjeżdżamy na zaproszenia do Was, żeby edukować o pierwszej pomocy. Możecie nas spotkać m.in. podczas wydarzeń plenerowych WCRS oraz w Parkach ESK. Udzielamy się gościnnie jako warsztaty towarzyszące podczas eventów naszych partnerów organizacyjnych.

Nie ograniczamy naszych działań podczas pandemii, ale przenosimy wiele z nich do sfery online, żeby zawsze być blisko Was. Zapraszamy do posłuchania podcastów: „W rozwoju pierwszej pomocy” oraz do oglądania webinarów  w wygodnym dla Was miejscu i czasie.

Zapisz się na kurs pierwszej pomocy:

Najbliższe szkolenie na żywo (stacjonarnie) odbędzie się w Auli PTW na pl. Solidarności 1/3/5 (4. piętro)
25.08.2022r.
godz. 17:00-21:00

Działania Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy

Skontaktuj się z WAPP jeśli…
  • Chcesz za darmo nauczyć się podstaw pierwszej pomocy
  • Chcesz rozwijać swoje umiejętności aż do poziomu instruktora pierwszej pomocy
  • Masz wiedzę z dziedziny ratownictwa i chcesz zastosować ją w praktyce
  • Jesteś członkiem firmy/ fundacji/ stowarzyszenia, które ma oryginalny pomysł na edukację
    o pierwszej pomocy przez szkolenia i pokazy
  • Posiadasz grupę osób chętnych do przeszkolenia z pierwszej pomocy
  • Masz kwalifikacje do nauki pierwszej pomocy udzielanej zwierzętom

Kontakt WAPP:

e-mail: karolina.olejnik@wcrs.wroclaw.pl
tel. 668 010 929 oraz 717724 937 w godz. 8:00-16:00
fb: Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Zaufali nam:

Aktualności:

Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy

Aktualna oferta kursów obejmuje dwa typy szkoleń: kursy hybrydowe (interaktywne, trwające 3 godziny, zakończone zaświadczeniem) oraz  grupy tematyczne (stacjonarne, trwające 45 minut), na których poruszamy…

Czytaj więcej
Skip to content