Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Pierwsza pomoc – bezpłatne wydarzenia

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to miejska kampania edukacyjna prowadzona przez WCRS, w ramach której organizowane są szkolenia, pokazy, warsztaty, gry merytoryczne, symulacje i konferencje. Wszystkie łączy temat udzielania pierwszej pomocy w rozmaitych sytuacjach. Co roku odbywa się ok. 100 wydarzeń każde z tych działań ma inną grupę odbiorców, a także inny zakres przekazywanej wiedzy. Naszymi instruktorami są aktywni ratownicy medyczni i ratownicy wodni oraz specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Naszym celem jest budowanie we Wrocławiu społeczeństwa empatycznego, gdzie troszczymy się  wzajemnie o życie i zdrowie, a w przypadku sytuacji nagłych mamy wiedzę jak pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Dzięki nabytym umiejętnościom pomagamy przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Bezpłatne szkolenia z podstaw pierwszej pomocy

Najbardziej rozpoznawalnymi działaniami WAPP są bezpłatne szkolenia dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia z zakresu pierwszej pomocy, które odbywają się przez cały rok. Przeznaczone są dla osób dorosłych (od 18 lat, górna granica wieku praktycznie nie istnieje). Zakres tematyczny szkolenia obejmuje sytuacje, z którymi najczęściej można spotkać się w życiu codziennym czy na wakacjach. Postępowanie w przypadku krwotoków, złamań, udarów, zakrztuszenia, odmrożeń i oparzeń. Nie brakuje też ćwiczeń na fantomach oraz użycia AED (automatycznego defibrylatora), jako urządzenia coraz częściej dostępnego w przestrzeni publicznej i w znaczący sposób skutecznie ratującego życie.

Bezpłatne szkolenia – program, terminy i zapisy

Zazwyczaj w miesiącu odbywają się dwa szkolenia, a zapisy na dany termin ruszają z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Odpowiedni formularz zapisowy znajdziesz po prawej stronie. Wolne miejsca rozchodzą się w kilka dni.  Przede wszystkim zajęcia oparte są na najnowszych wytycznych krajowych i międzynarodowych organów zajmujących się ratownictwem. Zajęcia mają wymiar praktyczny prowadzone są przez doświadczonego instruktora i czynnego ratownika. W pojedynczym kursie udział bierze do 25 osób, co pozwala zasymulować różnego rodzaju sytuacje nagłe oraz poszczególne etapy udzielania pomocy. Podczas czterogodzinnego szkolenia maksimum czasu zajmują ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem różnorodnych pomocy, ale jest także miejsce na działania improwizowane, by brak specjalistycznego sprzętu nie był przeszkodą w ratowaniu zdrowia i życia. Uczestnicy szkoleń na zakończenie otrzymują zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy – liczby

Co roku w szkoleniach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy bierze udział ok. 3000 osób, kolejnych kilkanaście tysięcy odwiedza punkty edukacyjne przy okazji przeróżnych wydarzeń, przede wszystkim plenerowych. Chcemy, żeby ta liczba potencjalnych ratowników rosła, ale zależy nam jednocześnie, żeby każda osoba mogła tę wiedzę utrwalać i odświeżać – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Dlatego zachęcamy, by korzystać z kursów lub punktów WAPP na piknikach nie jednokrotnie, lecz tyle razy, ile potrzebujemy.

Porusz serce razem z nami

Dołączyliśmy do inicjatywy „Porusz serce” Uniwersytetu Medycznego – naszym celem jest zwiększenie liczby
podejmowanych prób ratowania życia, a żeby to robić, wiele osób potrzebuje sprawdzonej, stale aktualizowanej wiedzy i umiejętności udzielania pomocy. 

AKTUALNE DZIAŁANIA WAPP:

Szkolenia z zakresu podstaw pierwszej pomocy

Kursy stacjonarne pierwszej pomocy

Zapisy na szkolenie: 1 sierpnia godz. 17.00-21.00

Zapisy na to szkolenie rozpoczną się 19 lipca – odpowiedni formularz pojawi się w tym miejscu od godz. 9.00.

Terminy kolejnych szkoleń: 22.08, 5.09, 19.09, 3.10, 17.10, 7.11, 21.11 i 5.12 – zapisy ruszą na około dwa tygodnie przed danym szkoleniem

Miejsce szkolenia:

Aula WCRS Przestrzeni Trzeciego Wieku,
pl. Solidarności 1/3/5 (IV piętro) we Wrocławiu.

Termin szkolenia:

Szkolenia odbywają się w czwartki w godzinach 17.00-21.00.

Kursy pierwszej pomocy dla szkół

Wszystkie miejsca na to szkolenie zostały już wyczerpane - zachęcamy do zapisu na listę zainteresowanych poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://wcrs.wroclaw.pl/lista-zainteresowanych-szkolenie-dla-szkol/(otworzy się w nowej karcie)

Działania Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy

Skontaktuj się z WAPP jeśli…
  • Chcesz za darmo nauczyć się podstaw pierwszej pomocy
  • Masz wiedzę z dziedziny ratownictwa i chcesz zastosować ją w praktyce
  • Jesteś członkiem firmy/ fundacji/ stowarzyszenia, które ma oryginalny pomysł na edukację
    o pierwszej pomocy przez szkolenia i pokazy
  • Posiadasz grupę osób chętnych do przeszkolenia z pierwszej pomocy
  • Masz kwalifikacje do nauczania pierwszej pomocy

Kontakt WAPP:

Ewelina Konik
e-mail: ewelina.konik@wcrs.pl
tel. 668 010 929, w godz. 9:00-15:00

fb: Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Zaufali nam: