Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Co to jest Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy?

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, którego celem jest bezpłatny dostęp do aktualnej wiedzy o pierwszej pomocy we Wrocławiu. Współpracujemy w ramach naszych wydarzeń z najlepszymi podmiotami szkoleniowymi:  firmami, stowarzyszeniami, fundacjami, które prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy. Organizujemy w ramach kampanii edukacyjnej: kursy, pokazy, gry merytoryczne, symulacje.  Wszystkie wydarzenia WAPP są bezpłatne dla uczestników.
Dysponujemy najnowszym interaktywnym sprzętem szkoleniowym, a nasze działania są poddawane ciągłej superwizji specjalistów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Gwarantujemy aktualność wiedzy, którą Wam przekazujemy na szkoleniach i dostęp do wyników bieżących badań z dziedziny ratownictwa. Promujemy najlepszych szkoleniowców we Wrocławiu i nawiązujemy liczne współprace, żeby przybliżać Wam różne metody nauki o pierwszej pomocy.

Naszym celem jest budowanie we Wrocławiu społeczeństwa empatycznego, gdzie troszczymy się  wzajemnie o życie i zdrowie, a w przypadku sytuacji nagłych mamy wiedzę jak pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Dzięki nabytym umiejętnościom, pomagamy przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy.

W ramach kampanii edukacyjnej WAPP organizujemy bezpłatne kursy z podstaw pierwszej pomocy, kończące się zaświadczeniem o odbytym szkoleniu. Naszymi instruktorami są aktywni ratownicy medyczni i ratownicy wodni oraz specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Organizujemy także szkolenia tematyczne i pokazy pierwszej pomocy, dostosowane do odbiorców w różnym wieku: dla dzieci, dorosłych, seniorów.  Jesteśmy mobilni: w wodzie, na powietrzu, po sąsiedzku, blisko w parku i w kinie. Często przyjeżdżamy na zaproszenia do Was, żeby edukować o pierwszej pomocy. Możecie nas spotkać m.in. podczas wydarzeń plenerowych WCRS oraz w Parkach ESK. Udzielamy się gościnnie poprzez warsztaty towarzyszące eventom naszych partnerów organizacyjnych.

Do dzisiaj przeszkoliliśmy ponad 20 000 wrocławian i wrocławianek, a nasz fanpage edukacyjny  zgromadził ponad 1 000 obserwujących.

Aktualne działania WAPP :

Szkolenie kompleksowe z  pierwszej pomocy najczęściej: I i III czwartek miesiąca w godz. 17:00-21:00
Kurs hybrydowy (online)

KURSY DLA SZKÓŁ

Zapisy na szkolenia dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych ruszą we wtorek 27.02. od godz. 11.00. Odpowiedni formularz pojawi się w tym miejscu. 

Kursy stacjonarne

Najbliższe szkolenie odbędzie się: 7 marca

Zapisy na to szkolenie rozpoczną się 23 lutego od godz. 8.00 – odpowiedni formularz pojawi się w tym miejscu.

Wszystkie miejsca na to szkolenie zostały już wyczerpane.

Jeśli zainteresowani są Państwo wpisem na listę rezerwową prosimy o wiadomość mailową na adres ewelina.konik@wcrs.pl (prosimy w niej podać imię i nazwisko, adres email i telefon kontaktowy)

Terminy kolejnych szkoleń: 14.03, 4.04, 18.04 – zapisy ruszą na około dwa tygodnie przed danym szkoleniem.

Miejsce szkolenia: aula PTW-WCRS, pl. Solidarności 1/3/5 (IV piętro) we Wrocławiu.
Szkolenia odbywają się w godzinach 17.00-21.00.

Działania Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy

Skontaktuj się z WAPP jeśli…
  • Chcesz za darmo nauczyć się podstaw pierwszej pomocy
  • Chcesz rozwijać swoje umiejętności aż do poziomu instruktora pierwszej pomocy
  • Masz wiedzę z dziedziny ratownictwa i chcesz zastosować ją w praktyce
  • Jesteś członkiem firmy/ fundacji/ stowarzyszenia, które ma oryginalny pomysł na edukację
    o pierwszej pomocy przez szkolenia i pokazy
  • Posiadasz grupę osób chętnych do przeszkolenia z pierwszej pomocy
  • Masz kwalifikacje do nauki pierwszej pomocy udzielanej zwierzętom

Kontakt WAPP:

Ewelina Konik
e-mail: ewelina.konik@wcrs.pl
tel. 668 010 929 lub 538 579 556 w godz. 9:00-15:00

fb: Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Zaufali nam: