EKOcyfryzacja – partnerstwo dla miast

baner ekocyfryzacja 1

W październiku 2020 r. rozpoczął się projekt „EKOcyfryzacja – partnerstwo dla miast”. Został on stworzony przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i jest realizowany we współpracy z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Uczestnicy projektu biorą udział w spotkaniach, warsztatach i dyskusjach, a także wykonują różne zadania. Ich celem bezpośrednim jest podnoszenie wiedzy na temat działań w obszarze cyfryzacji i ekologii wśród młodzieży i pracowników publicznych Wrocławia i Gdańska. W przyszłości działania te przełożą się na jeszcze lepsze planowanie strategii rozwoju obydwóch miast. Cel główny projektu to zwiększanie świadomości obywatelskiej i postaw prospołecznych młodzieży i dorosłych.

W roku 2021 młodzież uczestnicząca w projekcie – przy udziale ekspertów z różnych dziedzin – wypracowała rekomendacje dotyczące tego, w jaki sposób należy wykorzystać nowe technologie do bezpiecznego dla zdrowia psychicznego powrotu do szkół po nauce zdalnej spowodowanej pandemią Covid-19.

Chcesz wiedzieć więcej? Myślisz o współpracy z nami? Napisz na adres e-mail: martyna.wilk@wcrs.pl