Warsztaty językowe: hebrajski

Czy wiesz że w języku hebrajskim są 22 znaki, ale nie ma wśród nich samogłosek ani wielkich i małych liter? Wyrazy są też zapisywane i czytane inaczej niż w polszczyźnie, bo od prawej do lewej. Język hebrajski związany jest z kulturą żydowską. Przez wieki służył jako język liturgii, a dziś jest językiem obowiązującym w Izraelu. Posługują się nim Żydzi na całym świecie .

Jeśli chcesz poznać hebrajskie litery i zasady zapisu przyjdź na nasz warsztat, który poprowadzi Kewin Oskwarek, nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu.

Na bwarsztat zapraszamy młodzież (15+) i osoby dorosłe.

  • Kiedy? 27 września (środa), w godz. 18:00-19:30
  • Gdzie? Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19

Warsztat bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie https://bit.ly/hebrajskiwprzejsciu

Warsztat języka hebrajskiego jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie plenerowej “Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o Żydach polskich w przestrzeni publicznej”, którą od 8 września do 4 października można oglądać na północnej pierzei Rynku. Organizatorem wystawy jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz budżetu krajowego