Powrót z Pirx – mobilna gra miejska Mediateki

Powrót z Pirx to gra miejska inspirowana twórczością Stanisława Lema. Przygotowana została przez wrocławską Mediatekę z okazji 17. urodzin tej filii Biblioteki Miejskiej, a także z okazji Święta Wrocławia i obchodzonego w 2021 Roku Lema.
Wydarzenie rozpocznie się 24 czerwca o godzinie 17:00 na pl. Teatralnym 5 (siedziba Mediateki), ale włączyć się w grę będzie można przez kilka kolejnych dni. Mobilna gra miejska może być ciekawym sposobem na spędzenie dnia na świeżym powietrzu. Na uczestników z najlepszymi wynikami czekają nagrody.

Ktoś czeka na Ciebie 160 lat świetlnych stąd. Co zrobisz, gdy zwykła wizyta w Mediatece przerodzi się w bliskie spotkanie trzeciego stopnia?
Pewne zachodzące w kosmosie procesy sprawiają, że znika kawałek Wrocławia. W zasadzie to nie kawałek, ale 9 kawałków. I w zasadzie to wcale nie znikają, tylko przenoszą się na planetę Pirx. Zgadnij, kto przeniósł się razem z nimi… Ty! Spróbuj odnaleźć wszystkie fragmenty miasta i sprowadzić je bezpiecznie na Ziemię.

Przyjdź do Mediateki między 24 a 27 czerwca i sprawdź, czy poradzisz sobie na Pirx. Może uda Ci się ocalić Wrocław… a przynajmniej jakąś jego część.

Fabuła gry inspirowana jest twórczością Stanisława Lema. Do wzięcia udziału w grze zapraszamy osoby pełnoletnie.

Gra zostanie uruchomiona 24.06 o 17:00, a wyłączona 27.06 o 17:00. W tym czasie musisz odwiedzić 9 wskazanych w grze miejsc we Wrocławiu i rozwiązać dotyczące ich zadania. Start znajduje się przed wejściem do Mediateki przy placu Teatralnym 5.

Jak zagrać?

Potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu, włączonym GPS i zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack.
Aby zagrać trzeba uruchomić aplikację i zeskanować kod QR gry (dostępny w dniu rozpoczęcia wydarzenia), w znajdując się w miejscu startu – przed budynkiem Mediateki.

Nagrody
Na zwycięzców czekają nagrody. O wygranej decydują zdobyte punkty oraz kreatywność odpowiedzi.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/992695231469295/
oraz stronie Mediateki https://biblioteka.wroc.pl/powrot-z-pirx-mobilna-gra-miejska/.”