Łączymy osiedla kładką nad Ślęzą – piknik z grą terenową

Nowo wybudowana kładka nad Ślęzą łączy dwa osiedla:  Muchobór Mały i Muchobór Wielki. Z okazji jej otwarcia WCRS oraz obie rady osiedli zapraszają na piknik pod hasłem „Łączymy osiedla kładką nad Ślęzą”. Odbędzie się on w sobotę 29 lipca w godz. 15.00-18.00 na boiskach Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Greckiej oraz w pobliżu kładki.

Na pikniku czekać będą atrakcje dla dużych i małych. Dzieci z pewnością ucieszy obecność dmuchańców, kolorowe animacje, warsztaty plastyczne i strefa zabaw. Na młodzież czekać będą energorowery oraz sprzęt sportowy, z którego można będzie bezpłatnie korzystać. Wszystkim polecamy stoisko, na którym będzie się można przekonać, że recykling mebli jest sposobem nie tylko na ograniczenie śmieci, ale i zbędnych wydatków. Piknik będzie okazją, by dowiedzieć się więcej o miejskim programie Nasz Wrocław, w którym można liczyć na zniżki lub bezpłatne bilety do miejskich atrakcji.

Ponieważ kładka jest przeprawą pieszo-rowerową na pikniku nie zabraknie akcentów rowerowych. Do dyspozycji rowerzystów będzie serwis oraz możliwość znakowania rowerów.

Specjalnym wydarzeniem będzie natomiast gra terenowa, która połączy tereny szkolne z kładką i jej okolicami. Do udziału w grze są zaproszone zespoły rodzinne, sąsiedzkie, przyjacielskie. Czekające na uczestników zadania zostaną tak przygotowane, by mogli wykazać się kreatywnością, wiedzą lub umiejętnościami.

Na miejscu będą także punkty psychoedukacyjne Centrum Zdrowia Psychicznego, w których dyżury pełnić będą m.in. psychologowie i lekarze psychiatrzy, którzy udzielą kompleksowych wskazówek i porad, w jaki sposób pomóc sobie i innym, gdzie szukać wsparcia.

Uczestnicy pikniku mogą liczyć na bezpłatną wodę z dodatkiem owoców w barze wodnym #PijKranówkę, który zorganizuje MPWiK Wrocław.

Wszystkie atrakcje (poza strefą gastronomiczną) będą dostępne bezpłatnie.

Organizatorami pikniku są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, rady osiedli Muchobór Mały i Muchobór Wielki oraz Centrum Zdrowia Psychicznego (Wrocławskie Centrum Zdrowia) wraz z partnerami.

Mapa do gry będzie dostępna w dwóch punktach startowych – można ją też pobrać (poniżej) i samodzielnie wydrukować

  • stoisko WCRS na pikniku (boisko SP 28 przy ul. Greckiej)
  • stoisko Rady Osiedla Muchobór Wielki (boisko przy ul. Trawowej)