Kino i spotkania psychologiczne w Parku Mamuta

Sąsiedzkie kino dobrych relacji to nie tylko seanse filmowe, ale także spotkania ze specjalistami zdrowia psychicznego. Odbędą się one w 28 lipca (piątek) i 30 lipca (niedziela) na wrocławskim Oporowie, w Parku Mamuta.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kinomaniaków, którzy lubią delektować się kinem w otoczeniu przyrody. W piątkowy i niedzielny wieczór odbędą się seanse filmowe w Parku Mamuta pod hasłem „Sąsiedzkie kino dobrych relacji”. Kino pod gwiazdami szykujemy dla Was razem z Centrum Zdrowia Psychicznego.

Od 18.30 dostępne będą mobilne punkty Centrum Zdrowia Psychicznego (Wrocławskiego Centrum Zdrowia). W jednym dyżurują psychologowie i lekarze psychiatrzy – wskażą, gdzie i u kogo można szukać pomocy dla siebie lub bliskich. Uwaga! nie jest to punkt terapeutyczny. Drugi to punkt informacyjny, w którym otrzymać można dokładne wiadomości o usługach świadczonych przez Centrum Zdrowia Psychicznego

Seanse filmowe rozpoczniemy ok. 20.00. Wybraliśmy docenione przez krytyków i publiczność filmy, w których relacje międzyludzkie odgrywają bardzo, ale to bardzo wielką rolę.

28 lipca (piątek) na ekranie 𝐖𝐢𝐞𝐥𝐨𝐫𝐲𝐛 (2022, reż. D. Aronofsky) – opowieść o samotnym, chorym na otyłość nauczycielu, który po latach próbuje odbudować relację z porzuconym przed laty dzieckiem. Film zdobył dwa Oscary, w tym dla najlepszego aktora pierwszoplanowego – Brendana Frasera

30 lipca (niedziela) pokażemy film 𝐂’𝐦𝐨𝐧, 𝐂’𝐦𝐨𝐧 (2021, reż. M. Mills) – motywem przewodnim także są tu relacje rodzinne, a także zestawienie świata dorosłych i świata dziecka. Film bawi i wzrusza, pozostawiając pole do refleksji nad międzypokoleniowym porozumieniem.