Human & Energy

W kwietniu 2022 r. odbędzie się druga edycja inicjatywy popularnonaukowej pod hasłem Human & Energy. Przygotowanych zostało ponad bezpłatnych 30 wydarzeń dla różnych grup wiekowych. Część spotkań ma charakter międzynarodowy.

Wydarzeniami tymi będą wykłady, prelekcje, warsztaty, spotkania i quizy. Prowadzącymi zajęcia są eksperci i specjaliści różnych dziedzin, którzy zaprezentują interdyscyplinarność i różnorodność nauki. W kalendarzu wydarzeń zaznaczono dla jakiej grupy odbiorców przygotowane zostały zajęcia oraz język, w którym będą się one odbywały. Przekrój wiekowy jest bardzo szeroki od propozycji dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych po studentów i osoby dorosłe. Co ważne wydarzenia będą odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Organizatorami projektu są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Politechnika Wrocławska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali eksperci z uczelni wyższych (Politechnika Wrocławska, Coventry University, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Uniwersytetu Ekonomicznego), mentorzy Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich z wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele firm realizujących projekty z zakresu energetycznego.

Więcej informacji oraz formularz zapisu na stronie Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.