Informacja prasowa – Kwiecień pełen energii

Druga edycja popularnonaukowej inicjatywy Human & STEAM rusza już 1 kwietnia. Jej wiodącym tematem będzie energia – stąd też tegoroczne hasło Human & Energy. Organizatorzy przygotowali ponad 30 wydarzeń dla różnych grup wiekowych. Część spotkań ma charakter międzynarodowy.

Zainicjowany w zeszłym roku cykl popularnonaukowych wydarzeń dotyczył kosmosu. W tym roku główną bohaterką wszystkich przygotowanych spotkań będzie energia. Na uczestników czeka ponad 30 bezpłatnych wydarzeń odbywających się zarówno online, jak i stacjonarnie od 1 do 29 kwietnia.

Prowadzącymi zajęcia są eksperci i specjaliści różnych dziedzin, ponieważ ideą przyświecającą inicjatywie jest ukazanie interdyscyplinarności i różnorodności nauki. Organizatorzy wyraźnie oznaczyli grupy wiekowe uczestników – od pierwszych klas szkół podstawowych po osoby dorosłe – a prowadzący dopasują sposób prowadzenia zajęć do percepcji słuchaczy.

Wśród wydarzeń znajdują się wykłady, prelekcje, warsztaty, spotkania, quizy prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Do udziału w zajęciach grupę uczniów może zgłosić nauczyciel, ale możliwe są także zapisy indywidualne. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.wke.wcrs.wroclaw.pl. W formularzu zaznaczone zostały te wydarzenia, na które obowiązuje limit miejsc – na bieżąco będzie on aktualizowany.

Organizatorami projektu są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Politechnika Wrocławska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali eksperci z uczelni wyższych (Politechnika Wrocławska, Coventry University, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Uniwersytetu Ekonomicznego), mentorzy Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich z wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele firm realizujących projekty z zakresu energetycznego.

Do udziału w wydarzeniach zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Spotkania będą odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są na stronie naszego zespołu Wrocławska Koncepcja Edukacyjna