Emocje a dieta – cykl webinarów

Zapraszamy na cykl trzech webinarów, które będą połączone wspólnym tytułem Emocje a dieta.

Pierwszy z nich odbędzie się 20 maja o godz. 19.00 – jego temat przewodni to: „Jak nie zajadać stresu i zmęczenia”.

W toku edukacji szkolnej niestety nie mamy takiego przedmiotu, jak psychologia. A szkoda, bo wiedza na temat tego, jak zarządzać swoimi emocjami, znacznie ułatwiłaby nam życie. Taka wiedza pomogłaby na przykład uniknąć wytworzenia dysfunkcyjnych schematów radzenia sobie z emocjami, które są nastawione na ich unikanie lub „duszenie w sobie”. Nieprzeżyte emocje nie znikają, ale szukają ujścia za pomocą czynności zastępczych, które obniżają napięcie z nimi związane. Jedną z takich czynności jest właśnie jedzenie. Dlatego rozmawiając o radzeniu sobie z jedzeniem pod wpływem stresu i zmęczenia, nie wystarczy rozmowa o składnikach odżywczych czy zdrowej diecie. Żeby poradzić sobie z tym problemem trzeba pójść trochę głębiej i poeksplorować zakątki naszej psychiki. I tym właśnie zajmę się na webinarze „Jak nie zajadać stresu i zmęczenia”. Prowadząca pokaże, jakie mechanizmy stoją za tym, że stres powoduje w nas potrzebę jedzenia oraz jak sobie z tym poradzić.

Gospodynią spotkania jest Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk – ekspertka w dziedzinie psychodietetyki, która przeprowadziła przez proces świadomego odchudzania już ponad 3000 kursantów. Opiekunka merytoryczna kierunku psychodietetyka na WSB. Prowadząca szkolenia z psychodietetyki.

Formularz zapisów

Wszystkie miejsca zostały już wykorzystane. Jeśli chcesz zapisać się na listę rezerwową prosimy o wiadomość na adres: nasycamyzdrowiem@wcrs.wroclaw.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia oraz klazulą