Dzień Wolontariusza – filmowo dziękujemy za działania

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia. Co roku tego dnia staramy się zauważyć i docenić pracę tych, dzięki którym we Wrocławiu dzieje się wiele dobrego. Zapraszamy na specjalne spotkanie Wolontariuszek i Wolontariuszy z wrocławskich organizacji pozarządowych i instytucji.

Będzie to spotkanie połączone z seansem filmowym. Odbędzie się ono 5 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty o godz. 17.00. Do udziału w spotkaniu zapraszamy każdą osobę działającą wolontariacko, zarówno długoterminowo, jak i akcyjnie. Filmowym upominkiem, który przygotowaliśmy dla uczestników, będzie przedpremierowa projekcja filmu „Vika”. Tytułowa bohaterka to najstarsza didżejka w Polsce, działaczka społeczna, gwiazda sceny klubowej, seniorka, która przełamuje schematy i stereotypy o ludziach starszych.

Film będzie wyświetlony w wersji polskiej z angielskimi napisami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc – wynikająca z wielkości sali kinowej – jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.
Dla wolontariuszy indywidualnych przygotowany został specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zespołu Wolontariat Wrocław. Zgłoszenia grupowe prosimy, by przesyłał koordynator lub opiekun wolontariatu mailowo na adres:centrum@wolontariat.wroclaw.pl.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza kończą wydarzenie „Wolontariat – na zdrowie”, w ramach którego odbyły się m. in. szkolenia dla wolontariuszy i wolontariuszek zorganizowane w partnerstwie z Centrum Zdrowia Psychicznego Wrocławskiego Centrum Zdrowia SPZOZ oraz Wrocławską Akademią Pierwszej Pomocy.