Po raz trzeci Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami organizuje konferencję Cyfryzacja Odpowiedzialna Społecznie. W tym roku konferencja potrwa dwa dni: do udziału w pierwszym (21.02) zaproszone zostały dzieci i młodzież, wydarzenia drugiego dnia (22.02) są przeznaczone dla osób pełnoletnich.
Dzień 1. dla dzieci i młodzieży
W piątek w Dolnośląskim Centrum Filmowym przygotowane zostały warsztaty dla przedszkolaków. W południe w kinie pojawią się uczniowie szkół podstawowych, którzy wezmą udział w:
- podsumowaniu konkursu dla dzieci „Cyber czat”;
- spotkaniu z twórcami młodzieżowego Antyportalu;
- treningu technik oddechowych wspierających higienę cyfrową;
- pokazach filmów fabularnych („Mój brat robot” – klasy IV-VI, „Film dla kosmitów” – klasy VII-VIII).
Zainteresowane klasy zgłaszały swój udział, obecnie wszystkie miejsca zostały wyczerpane.
Dzień 2. dla osób dorosłych
Drugiemu dniu konferencji będzie przyświecało hasło „Cywilna cyberobrona”. W części warsztatowej uczestnicy i uczestniczki stworzą plakaty nawiązujące do tego hasła (miejsca na to wydarzenie zostały już zarezerwowane).
Część wykładowa jest przeznaczona dla wszystkich osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. Od godz. 10.00 do 14.00 w Coventry University Wrocław (ul. Powstańców Śląskich 17/Budynek D) odbędą się cztery otwarte prelekcje, na które nie trzeba się rejestrować:
- 10:00–10:45 – Mroczne strony komunikacji cyfrowej: agresja w sieci i cyberprzemoc
- 11:00–11:45 – Twój strażnik sieci: przewodnik po ustawieniach routera Wi–Fi
- 12:00–12:45 – Ja i ocean: jak bezpiecznie surfować po internecie i nie dać się oszukać
- 13:00–13:45 – Security of Android and iOS Devices: Best Practices for Initial Setup and Everyday Use (spotkanie w języku angielskim)
Na spotkania będą wpuszczane wszystkie zainteresowane osoby, do wyczerpania miejsc.
Konferencję zakończy popołudniowy seans filmowy oraz wernisaż wystawy plakatów „Cyfrowa cyberobrona”, które odbędą się w Dolnośląskim Centrum Filmowym:
- 17:30–20:00 – pokaz filmu„Another End” z dyskusją
- 20:00–21:00 – wernisaż wystawy plakatowej „Cywilna cyberobrona” (to plakaty, które powstawały w pierwszej części dnia podczas warsztatów).
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odbioru w DCF. Więcej informacji: edukacja@dcf.wroclaw.pl.
Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Cyfryzacji Odpowiedzialnej Społecznie są bezpłatne.
Współtwórcami i partnerami wydarzenia są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Coventry University Wrocław, Global Logic, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Cyberliance, Komisja Europejska w Polsce, Parlament Europejski – Biuro we Wrocławiu.