WROśnij we WROcław – wiosna 2021

Zapisy na wiosenną edycję „WROśnij we WROcław” rozpoczną się w poniedziałek 29 marca. To wiadomość, na którą czekały rodziny najmłodszych wrocławian. Będą mogły posadzić drzewko, które uhonoruje pojawienie się na świecie ich dziecka. Akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021.

Ideą cieszącego się, od kilku lat coraz większą, popularnością projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna. Tym razem do posadzenia przygotowano niemal 260 drzewek w dwóch wrocławskich parkach. W Parku Miejskim zwanym Górką Skarbowców oraz w Parku Słonecznym na Gaju. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje rozpocząć ich sadzenie 17 kwietnia.

Tak jak w roku ubiegłym z powodów bezpieczeństwa rodziny, niestety, nie będą mogły wziąć udziału we wspólnym sadzeniu. Jednak, gdy tylko restrykcje pozwolą, zaprosimy na spotkanie podczas, którego będzie można zapoznać się z drzewkami. Chętni – rodzice, ale też inni bliscy – którzy chcą zgłosić się do udziału w „WROśnij we WROcław” powinni zarejestrować się poprzez formularze zgłoszeniowe (Górka Skarbowców, Park Słoneczny na Gaju). Wystarczy wybrać lokalizację oraz podać podstawowe dane. Po zakończeniu nasadzeń każdy zgłaszający otrzyma mapkę z dokładną lokalizacją „swojego” drzewka. Zapisy potrwają do 11 kwietnia lub wyczerpania zapasów drzewek. Data plenerowego zapoznania z drzewkami podana zostanie w późniejszym terminie.