WROśnij we WROcław – edycja jesień 2020

Aktualizacja 16.10: Sadzenie drzewek w jesiennej edycji WROśnij we Wrocław odbędzie się bez udziału publiczności. Nie chcemy narażać bezpieczeństwa i zdrowia uczestników ani pracowników. Po posadzeniu drzewek każdej zapisanej osobie, której zgłoszenie zostało zaakceptowane, prześlemy dokładną mapkę z umiejscowieniem drzewka.

28 września rozpoczęliśmy zapisy do udziału w jesiennej edycji „WROśnij we WROcław”.

Rodziny najmłodszych wrocławian mogą uhonorować przyjście na świat dziecka i uczynić je patronem jednego z 300 drzewek, które zostaną posadzone w naszym mieście. Park Jedności na Zakrzowie wzbogaci się o 85 drzewek, natomiast okolice parku Złotnickiego przy ul. Zakopiańskiej aż o 215 drzewek.

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje ich sadzenie na 17 października. Zaprosimy także rodziców, opiekunów, by osobiście mogli chwycić za narzędzia ogrodnicze, jeśli na przeszkodzie nie staną restrykcje związane z epidemią.

Osoby chętne, które chcą w ten sposób uhonorować najmłodszych członków swojej rodziny, powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy właściwy dla danej lokalizacji. Umieściliśmy je na specjalnej podstronie WROśnij. Wystarczy wybrać lokalizację, podać imię i datę urodzenia dziecka oraz dane kontaktowe. Nowością jest konieczność wybrania godziny sadzenia drzewka. Jest to rozwiązanie wynikające z obecnej sytuacji epidemiologicznej, które ma chronić zarówno przybywające rodziny, jak i pracowników obecnych podczas planowanego wydarzenia.

Patronami drzewek mogą zostać dzieci urodzone w latach 2019-2020. Zapisy potrwają do 11 października lub wyczerpania zapasów drzewek.

Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 1200 drzewek ma swoich patronów – wrocławskie dzieci. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Wiosną 2020 r. ze względu na epidemię sadzenie drzewek odbyło się bez udziału rodzin – przywitanie drzewek odbyło się pod koniec sierpnia. Polecamy także informacje na stronie wroclaw.pl: – Sadzenie planujemy 17 października. Zaprosimy także rodziców, opiekunów, by osobiście mogli chwycić za narzędzia ogrodnicze, jeśli na przeszkodzie nie staną restrykcje związane z epidemią – informuje Monika Pec-Święcicka, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej. – Gorąco zachęcam do udziału w sadzeniu drzew dla naszych maluchów, wydarzenie to ma upamiętnić narodziny bądź adoptowanie nowego członka rodziny. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci – mówi Dominik Kłosowski, radny miejski, pomysłodawca akcji.