Atrakcje na Wyspie Słodowej

W narodowe święto niepodległości (11 listopada) w wielu punktach Wrocławia staną punkty kontrolne familijno-sportowego wydarzenia WROCWALK marathon.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego włącza się w organizację punktu na Wyspie Słodowej. Z przygotowanych atrakcji mogą skorzystać nie tylko uczestnicy maratonu, ale także wszyscy wrocławianie, którzy wybiorą się na świąteczny spacer po centrum miasta.

Możecie liczyć na atrakcje sportowe, ruchowe, zdrowotne i rodzinne. Punkt, a w zasadzie całe miasteczko atrakcji będzie znajdować się na mecie trasy sportowej, ale przez Wyspę Słodową przebiega również trasa rodzinna.

Nasze atrakcje to:

  • warsztaty Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy oraz „wyścigi karetek”
  • warsztaty żywieniowe, podczas których będzie można przygotować zdrowe izotoniki oraz kulki mocy
  • instruktaże nordic walking
  • rodzinne warsztaty artystyczne i tworzenie makiety Wrocławia
  • rodzinne gry i zabawy ruchowe
  • wprawianie w ruch autek za pomocą swoich mięśni, czyli energorowery

Za udział w warsztatach będzie można otrzymać jedną z unikatowych kartek osiedlowych. Nie zabraknie także możliwości skorzystania ze sprzętu sportowego, wielkoformatowych gier planszowych, gigantycznych klocków i kącika dla najmłodszych.

Ponadto na Wyspie Słodowej pojawią się wrocławskie foodtrucki: z gorącą kawą i herbatą, pożywną zupą, ale także z czymś na słodko. A strudzeni WrocWalkowymi trasami będą mogli odpocząć na leżakach.

WCRSowe atrakcje na Wyspie Słodowej będą czynne od godziny 10.00 do 17.00.