V OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE UCZNIOWSKIEJ SZTUKI UŻYTKOWEJ

Ruszyła 5. edycja Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej – Wrocław 2020! Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego 2020r. Najmłodszymi uczestnikami Biennale mogą być uczniowie IV klasy szkoły podstawowej. Górna granica wieku to 25 lat. Jeżeli masz coś do zaprezentowania w dziedzinie sztuki użytkowej, to jesteś w dobrym miejscu. Nie czekaj – zgłoś swój pomysł, porównaj się z innymi twórcami, pokaż się publiczności! Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody, w tym prestiżowe Grand Prix. Przede wszystkim jednak twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego projektu w atrakcyjnym miejscu wystawienniczym.

Jeżeli masz coś do zaprezentowania w dziedzinie sztuki użytkowej, to jesteś w dobrym miejscu. Nie czekaj – zgłoś swój pomysł, porównaj się z innymi twórcami, pokaż się publiczności! Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody, w tym prestiżowe Grand Prix. Przede wszystkim jednak twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego projektu w atrakcyjnym miejscu wystawienniczym.

W tej edycji gospodarzem wernisażu i wystawy pokonkursowej będzie Muzeum Architektury we Wrocławiu. Jury zapozna się z projektami wzorów sztuki użytkowej nadesłanych w formie zdjęć. Przy wyborze prac komisja zwracać będzie uwagę na: zgodność z tematem konkursu, unikatowość wzoru, kompozycję graficzną, kreatywność, pomysłowość oraz walory i funkcje użytkowe. Pod uwagę będzie również brana możliwość wdrożenia projektu do produkcji (w przypadku starszych uczestników) oraz inspiracja, jaką może on stanowić dla designerów. Prezentacja prac uczestników zostanie zorganizowana w przestrzeni miejskiej Wrocławia na przełomie maja i czerwca 2020 r.

Więcej informacji tutaj.