Sztafeta Międzykulturowych Dobrych Relacji – kolejny rok za nami

Zbliża się koniec roku szkolnego, ale Sztafeta Międzykulturowych Dobrych Relacji biegnie dalej. Uroczyste przekazanie nominacji odbyło się we wtorek 4 czerwca 2024 r. Tego dnia młodzież trzech szkół ponadpodstawowych – Liceum Ogólnokształcącego nr XIV, Liceum Ogólnokształcącego nr IX oraz Zespołu Szkół nr 18 – zaprezentowała swoje inicjatywy w ramach Sztafety. Nominacje do udziału w projekcie otrzymały trzy kolejne placówki.

Celem projektu „Sztafeta Międzykulturowych Dobrych Relacji” jest wspieranie integracji międzykulturowej oraz budowanie i rozwijanie pozytywnych, przyjaznych więzi w środowisku szkolnym.

Od 2022 r. już 21 szkół ponadpodstawowych z Wrocławia przystąpiło do projektu, a niebawem trzy kolejne szkoły zasilą sztafetowe szeregi. Tak jak w sztafecie sportowej każda ze szkół przekazała „pałeczkę” innej placówce.

Szkoły nominowane w bieżącej edycji Sztafety Międzykulturowych Dobrych Relacji

  • Liceum Ogólnokształcące nr XIV kieruje nominację do Liceum Salezjańskiego
  • Liceum Ogólnokształcące nr IX kieruje nominację do Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego Ekola
  • Zespół Szkół nr 18 kieruje nominację do Technikum Żeglugi Śródlądowej 

Uczniowie i nauczyciele podjęli wyzwanie, a przypieczętowali ten fakt złożeniem podpisów na deklaracji udziału. Kolejny etap sztafety potrwa od września 2024 r. przez trzy miesiące, a jego podsumowanie odbędzie się pod koniec grudnia 2024 r.

Uroczyste podsumowanie etapu Sztafety to okazja, by każda ze szkół zaprezentowała swoje działania. Szczegóły prezentacji, które odbyły się w czerwcu można przeczytać na stronie Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej, zespołu WCRS, który koordynuje projekt Sztafeta Międzykulturowych Dobrych Relacji.