Straszne Dni – otwarty wykład o świętach żydowskich

Tegoroczne święto Rosz ha-Szana rozpoczęło 5784 rok według kalendarza żydowskiego. Natomiast dziesięć pierwszych dni nowego roku to czas pokuty – Jamim Noraim w Polsce zwane Strasznymi Dniami. Okres ten kończy Jom Kipur, który jest najważniejszym świętem i najbardziej uroczystym dniem w roku.

Więcej o tych świętach opowie rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu Boaz Pash podczas otwartego wykładu, który odbędzie się w środę 27 września o 17.00 w sali wykładowej w podziemiach Synagogi pod Białym Bocianem.

Termin spotkania wybrany został nieprzypadkowo. Kilka dni później zaczyna się święto Sukot i o jego pochodzeniu oraz tradycjach również będzie można posłuchać podczas wykładu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie plenerowej „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni publicznej”, którą od 8 września do 4 października można oglądać na północnej pierzei Rynku. Organizatorem wystawy jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wydarzenie towarzyszące odbywa się we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu