Spacer po Wrocławiu z rodziną w roli głównej

Jedną z tegorocznych atrakcji Miesiąca Rodziny jest rodzinny spacer po Wrocławiu. Po mieście oprowadzi nas licencjonowany przewodnik – pan Arkadiusz Förster. Zapraszamy wszystkich, bez znaczenia czy w towarzystwie, czy w pojedynkę 🙂

Kiedy i gdzie? 8 czerwca (środa) o godz. 12:00 – spacer rozpocznie się na Ostrowie Tumskim, przy kościółku św. Marcina, na ul. św. Marcina (spotkanie z przewodnikiem) i potrwa ok. 2-3 godzin.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy oraz limit miejsc – zapisy za pomocą formularza na dole strony.

!!! Jednokrotne wysłanie formularza to zgłoszenie 1 osoby (prosimy o tym pamiętać w przypadku grup i rodzin).

Dwugodzinny spacer rozpoczynamy na Ostrowie Tumskim, gdzie spotykamy się z naszym przewodnikiem przy kościółku św. Marcina (ul. św. Marcina na Ostrowie Tumskim). Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego rozpoczynamy od przeniesienia się w czasie o 1000 lat. Spacerujemy po najstarszej części miasta czyli Wyspach Odrzańskich. Zwiedzamy Ostrów Tumski: Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela (gotycka z XIII i XIV wieku) i najstarszy kościół Wrocławia, czyli maleńki romański kościółek św. Idziego. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej Wieży, Bramie Kluskowej i gotyckim kościele Św. Krzyża.

Przechodzimy Mostem Tumskim i spacerujemy po wyspach śródmiejskich i nadodrzańskich wybrzeżach. Stąd idziemy spacerem do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, gdzie wchodzimy na dziedziniec. Rozmawiamy o niezwykłych zbiorach Ossolineum (m.in. rękopis „Pana Tadeusza”) i ich historii. Następnie zobaczymy Uniwersytet Wrocławski.

Spacer zakończymy na Starym Mieście, gdzie zobaczymy jeden z największych rynków w Europie (niemal 4 hektary), piękny gotycko-renesansowy Ratusz, i Piwnicę Świdnicką (z zewnątrz) – jedną z najstarszych restauracji w Europie, Pręgierz, fasady kamieniczek i zapoznamy się z ich niezwykłą historią. Przejdziemy obok najbardziej znanych wrocławskich kamieniczek: Jasia i Małgosi. Zobaczymy też jeszcze m.in. dawne Stare Więzienie Miejskie, Stare Jatki z niezwykłym Pomnikiem Zwierząt Rzeźnych.

Motywem przewodnim, w czasie odkrywania Wrocławia, będzie RODZINA i w tych wszystkich miejscach właśnie „rodzinne historie” będą ukazane na kanwie niezwykłej historii miasta.

Formularz zapisów

Jednokrotne wysłanie formularza to zgłoszenie 1 osoby (prosimy o tym pamiętać w przypadku zgłoszeń rodzin bądź grup)

To wydarzenie już się odbyło.