Podcasty: Wrozwoju pierwszej pomocy

Zapraszamy do posłuchania podcastów o szczegółowych zagadnieniach pierwszej pomocy. Jadąc tramwajem, autem, na spacerze, o dowolnej porze dnia i nocy- jesteśmy z Wami i poruszamy tematy trudne, których omówienie nie zawsze znajdziecie na szkoleniach w tak obszernej formie. Ratownicy, specjaliści i wykładowcy z Uniwersytetu Medycznego są gośćmi rozmów cyklu „W rozwoju pierwszej pomocy”. Zachęcamy do posłuchania odcinków:

Pierwsza pomoc zaplanowana- zostań dawcą szpiku kostnego

Z podcastu dowiemy się kto może zostać dawcą szpiku kostnego i jakie są do tego przeciwwskazania? Usłyszymy jakie przywileje mają dawcy szpiku kostnego? Stanie się jasne jak zarejestrować się do bazy dawców szpiku i pobrać materiał genetyczny bez wychodzenia z domu? Zastanowimy się czy rejestracja do bazy dawców jest zobowiązująca? O aktualnych działaniach Fundacji DKMS opowie nam Weronika Bukowska, liderka studenckich działań Fundacji DKMS.

Alergia- czy może być groźna?
Dowiesz się m.in. jak rozpoznać wstrząs anafilaktyczny i jak na niego reagować, o co możesz dopytać lekarza jeśli podejrzewasz, że jesteś alergikiem; jak przechowywać leki na alergię; jak opiekować się alergikiem i jak zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Wypadki komunikacyjne.
Dowiesz się jak określić dokładnie swoje położenie, o czym rozmawiać z poszkodowanym zanim nadejdzie pomoc, jak przygotować miejsce zdarzenia na przyjazd ratowników, na co zwrócić uwagę przy poszkodowanym, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, jakich informacji może oczekiwać od Ciebie operator numeru alarmowego.

Rozmowa z ratownikiem. Jak skutecznie wzywać pierwszą pomoc?
Dowiesz się: jak skutecznie wzywać pierwszą pomoc; jak wygląda praca ratownika medycznego; dlaczego czasem musimy poczekać na karetkę; jak przygotować miejsce zdarzenia na przyjazd ratowników, jak określić dokładnie swoje położenie, na co zwrócić uwagę przy poszkodowanym. Nie zabraknie zabawnych anegdot, które pomogą zapamiętać fakty merytoryczne. 

Pierwsza pomoc w czasach pandemii.

W podcaście zastanowimy się jak wyjść naprzeciw lękom w udzielaniu pierwszej pomocy w pandemii. Doradzimy czym charakteryzuje się dobry kurs pierwszej pomocy. Podcast jest inspiracją dla osób, które do tej pory wstrzymywały się z udzielaniem ratunku w nagłych przypadkach.

Podcastów możesz słuchać na: Spotify, Anchor.fm, Breaker, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts, Radio Public lub klikając bezpośrednio w tytuł odcinka.