Piknik WROśnij we WROcław

Przed nami trzynasta edycja akcji WROśnij we WROcław. W Parku Zachodnim pojawi się aż 300 nowych drzewek, których patronami zostaną najmłodsi wrocławianie i wrocławianki. Tradycyjnie już akcji towarzyszy piknik rodzinny. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą park. Ze wszystkich przygotowanych atrakcji można korzystać bezpłatnie.

Piknik odbędzie się 21 października w godz. 10.00-15.00 w Parku Zachodnim.

Atrakcje na pikniku w Parku Zachodnim

Najwięcej atrakcji będzie przeznaczonych dla dzieci, ale dorośli (nie tylko rodzice i opiekunowie) także znajdą podczas pikniku ciekawe propozycje. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce i strefa przeróżnych zabaw z animatorami: muzyczno-ruchowe, z chustą klanzy czy ogromne bańki mydlane. W niektórych aktywnościach – budowaniu klockowych wież, tańcach animacyjnych czy zgadywaniu melodii – niezbędna będzie współpraca dorosłych i dzieci. Zachęcamy do rodzinnej rywalizacji w planszowych grach XXL.

Bezpłatne warsztaty „las w słoiku”, motanek czy wyrabiania ziołowych kosmetyków to nieco spokojniejsze propozycje dla starszych dzieci i dorosłych.

Ponadto na pikniku będzie obecna rycerska grupa rekonstrukcyjna, która zaprezentuje dawne pojedynki, przybliży ubiór, ale i styl życia sprzed wieków.

Na pikniku będzie także punkt Wyprawki Wrocławskiej – rodzice lub opiekunowie, którzy nie odebrali podarunku powitalnego dla swojego dziecka będą to mogli zrobić podczas wydarzenia (na miejscu będą do wypełnienia oświadczenia, niezbędny do odbioru Wyprawki jest odpis aktu urodzenia dziecka – więcej na stronie Wyprawki Wrocławskiej)