Piknik rodzinny w Parku na Niskich Łąkach

Na rodzinny piknik zapraszamy w sobotę 6 kwietnia do Parku na Niskich Łąkach od 10.30 do 15.00. Wydarzenie będzie towarzyszyć sadzeniu drzewek w ramach akcji WROśnij we WROcław. Do udziału w pikniku zachęcamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – wśród przygotowanych atrakcji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na pikniku staną atrakcyjne stoiska animacyjne, sportowe, rekreacyjne, edukacyjne i informacyjne dla małych i dużych. Na dzieci czekać będą ulubione dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy i konkurencje sportowo-zręcznościowe.

Jakie atrakcje na pikniku WROśnij

  • Fanom gier planszowych polecamy stoisko Stowarzyszenia Druga Runda, na którym dostępnych będzie ponad 100 tytułów bardziej i mniej znanych gier. Wolontariusze organizacji chętnie wytłumaczą zasady.
  • Średniowieczną osadę postawi Fundacja Żywia. Przyciągające uwagę (nie tylko najmłodszych) walki rycerskie będą się przeplatać z warsztatami zielarskimi i artystycznymi.
  • Dużo propozycji nawiązywać będzie do „zielonego” charakteru wydarzenia. Zarówno dzieci, jak i dorosłych zachęcamy też do udziału w warsztatach tworzenia obrazów z mchu oraz makramy liści drzew. Współgospodarz pikniku – Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu – na swoim stoisku zaprosi do wspólnego wykonania biżuterii z roślin, roślinnych kuli kąpielowych i kompozycji kwiatowych.
  • Nie zabraknie także edukacji. Propozycją ZZM będą ptasie warsztaty i poznawanie pszczelich tajemnic. Natomiast WCRS obecny będzie z kampanią Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy. Na stoisku WAPP będzie można zdobyć praktyczną wiedzę o tym, jak udzielać pierwszej pomocy. Pomogą w tym instruktorzy WAPP, którzy do dyspozycji będą mieć interaktywne fantomy, treningowe defibrylatory AED, a dla najmłodszych misia, który uczy anatomii.
  • Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą promowali rodzicielstwo zastępcze oraz udzielać informacji na temat ulg i uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz informacji zaproszą do konkursu plastycznego, animacji dla dzieci, nauki słów grzecznościowych w języku migowym.
  • Swoje stoiska przygotują też miejskie jednostki i programy: Ekosystem, Nasz Wrocław.
  • Maskotki MPK będą przybijać „piątki” i rozdawać upominki.

WROśnij we WROcław po raz czternasty

Piknik będzie towarzyszył 14. edycji akcji WROśnij we WROcław. W Parku na Niskich Łąkach zasadzonych zostanie 300 nowych drzewek, którym patronować będą najmłodsi wrocławianie i wrocławianki. Łącznie przez wszystkie edycje posadzonych zostało 3431 drzew, których patronami zostały dzieci urodzone we Wrocławiu.