Konferencja psychologiczno-pedagogiczna

Konferencja psychologiczno-pedagogiczna Kompetencje przyszłości kluczem do radzenia sobie z nową rzeczywistością odbędzie się w terminie 15-28 września 2021 roku w formie hybrydowej.

Od 15 września na kanale YouTube Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego dostępne będą wykłady przygotowane w ramach konferencji. Natomiast 28 września odbędzie się część stacjonarna o charakterze warsztatowym – obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy na stronie wke.wcrs.wroclaw.pl.

Konferencja jest skierowana do pedagogów, psychologów, terapeutów, rodziców, pracowników samorządowych i wszystkich zainteresowanych problematyką wsparcia dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Program konferencji:

I. wykłady online – dostępne na kanale You Tube Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (linki dostępne w określonych poniżej terminach na stronie wke.wcrs.wroclaw.pl)
wykład online od 15.09.21 r., Mózg przyszłości – dr Wojciech Glac, neurobiolog UG,
wykład online od 15.09.2021 r., Tolerancja niepewności jako kompetencja przyszłości – Anna Cieślik, psycholog UWr,
wykład online od 15.09.2021 r., Rozwój sztucznej inteligencji – oswoić nieuniknione. Jak sztuczna inteligencja może wpływać na funkcjonowanie psychiczne człowieka? – Sławomir Prusakowski, psycholog SWPS Wrocław,
wykład online od 22.09.2021 r., Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji – dr Łukasz Srokowski, socjolog UWr.

II. warsztaty stacjonarne Przestrzeń konferencyjna, Stadion Olimpijskiego, al. I. J. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
Obowiązują zapisy na warsztaty za pomocą formularzy na stronie wke.wcrs.wroclaw.pl

28 września 2021
09:15 – 09:45 rejestracja i powitanie uczestników
10:00 – 12:00 rozpoczęcie warsztatów:

warsztat 1. Mózg przyszłości – DIY, W. Glac, neurobiolog UG,
warsztat 2. Pierwsza pomoc psychologiczna – czy wsparcia zawsze musi udzielać psycholog? A. Cieślik, psycholog UWr, B. Katkowska, pedagog WCRS,
warsztat 3. Jak akceptować różnorodność – jak szukać wspólnego z Innymi? S. Prusakowski, psycholog SWPS,
warsztat 4. Jak podnosić własną odporność na stres? A. Wiśniewska, psycholog,
warsztat 5. Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji dr Łukasz Srokowski, socjolog UWr.

12:00 – 12:30 przerwa kawowa

12:30 – 14:30 rozpoczęcie warsztatów:
warsztat 7. Mózg przyszłości – DIY, W. Glac, neurobiolog UG,
warsztat 8. Wspólne rozwiązywanie konfliktów drogą do pogłębienia relacji Sławomir Prusakowski, psycholog SWPS, 
warsztat 9. Cyfryzacja odpowiedzialna społecznie: co samorząd może zrobić dla mieszkańców, aby cyberprzestrzeń była prospołeczna? M. Wilk, politolog WCRS,
warsztat 10. Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji dr Łukasz Srokowski, socjolog UWr.

14:30 – 15:00 zakończenie

Wszelkie informacje na temat konferencji psychologiczno-pedagogicznej można uzyskać we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, zespół Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej,
tel. 71 77 24 903 lub 944, e-mail: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

wke.wcrs.wroclaw.pl