Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej

Osoby w wieku 60+ mieszkające w gminach Aglomeracji Wrocławskiej mogą bezpłatnie wyrobić sobie kartę seniora, dającą zniżki w instytucjach i firmach. Program Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty Wrocławskiej Karty Seniora, z której dzisiaj korzysta ponad 60 000 wrocławskich seniorów. Obecnie przygotowano ponad 20 000 kart, a w przypadku zainteresowania ze strony uprawnionych mieszkańców, nakład zostanie powiększony.

Kartę Seniora Aglomeracji Wrocławskiej można wyrobić bezpłatnie – każda gmina decyduje o miejscu i godzinach ich wydawania.

Karty dla seniorów

Dzięki zintegrowaniu obu programów seniorzy z gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska korzystać mogą ze specjalnych ofert, które przygotowały instytucje i firmy na terenie gmin, ale również z oferty 50 partnerów Wrocławskiej Karty Seniora.

Również seniorzy z Wrocławia ze swoją wrocławską kartą mogą udać się do sąsiednich gmin i tam skorzystać z ofert dla posiadaczy karty aglomeracyjnej. Nie trzeba wyrabiać oddzielnej karty.

Pełna oferta zniżek jest dostępna na podstronie poświęconej projektowi Karty Seniora Aglomeracji Wrocławskiej, a także na stronach urzędów poszczególnych gmin.

Jak zostać partnerem karty seniora

Firmy i instytucje, które chciałyby ze swoją ofertą dołączyć do projektów – proszone są o kontakt z odpowiednimi osobami

  • Wrocławska Karta Seniora – kamila.polanska@wcrs.pl, tel. 71 772 49 13 (formularz zgłoszeniowy na stronie)
  • Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej – karta@aglomeracja.wroclaw.pl, tel. 71 308 41 10 lub 795 474 635