Festiwal Pierwszej Pomocy

Już w niedzielę 4.09.2022 r. w godz. 14:00-18:00 przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego odbędzie się Festiwal Pierwszej Pomocy.

Wrocławianie i wrocławianki będą mogli doświadczyć w bezpiecznych warunkach m.in. dachowania w aucie, opatrywania ran, nauczyć się kompletowania apteczek na różne okazje lub podziwiać  pracę psich ratowników w praktyce. Na przybyłych gości czekają atrakcje w postaci zadań z ratownictwa wodnego, wysokogórskiego. Dla bardziej wymagających uczestników będą czekały zadania z pierwszej pomocy sportowej oraz survivalowe wyzwania. Nie zabraknie atrakcji połączonych z edukacją dla dzieci oraz wielu ważnych wskazówek z zakresu pierwszej pomocy pediatrycznej. Seniorzy mogą liczyć na darmowe podstawowe badania kardiologiczne i pomiary ciśnienia oraz profesjonalny przegląd leków przez farmaceutów. W namiocie kampanii „Rakoobrona” będzie można tego dnia bezpłatnie sprawdzić pieprzyki i znamiona podczas konsultacji z dermatologiem. Wszystkie atrakcje umili koncert, którego przesłaniem tego dnia będzie hasło: „Muzyka ratuje życie”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i stanowi efekt porozumienia wrocławskich jednostek zajmujących się edukacją oraz udzielaniem pierwszej pomocy specjalistycznej.
Wśród partnerów wydarzenia znajdą się m.in.
Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy,
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Centrum Ratownictwa 
OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu
Fundacja Wodna Służba Ratownicza
Stowarzyszenie Dr. Max
Świadomy Kierowca
Fundacja Sensoria
Państwowa Straż Pożarna.
Więcej informacji o wydarzeniu FB: Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy