Dzień Wolontariusza – spotkanie i seans

Jak co roku 5 grudnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zespół ds. wolontariatu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wolontariuszki i wolontariuszy działających na terenie Wrocławia na wspólne świętowanie. Będzie to okazja do podziękowania wolontariuszom za dotychczasową wolontariacką pracę, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz i w trosce o osoby przybyłe z Ukrainy od czasu wybuchu wojny. Wydarzenie, które odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty, jest okazją do wyjątkowego spotkania oraz integracji wrocławskich wolontariuszy, reprezentujących zarówno środowisko przyjmujące, jak również wolontariuszy z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.

Filmowym upominkiem dla uczestników będzie projekcja komedii romantycznej „Listy do M. 5”. Film został wybrany nieprzypadkowo – nie tylko wprowadza nas w świąteczny nastrój, ale także podkreśla cenne wartości, takie jak bliskość, życzliwość i miłość. Będzie on wyświetlany w wersji dwujęzycznej: polskiej z ukraińskimi napisami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc wynikająca z wielkości sali kinowej jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Wolontariusze mogą zapisać się indywidualnie, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie wolontariat.wroclaw.pl. Koordynator lub opiekun może zapisać grupę wolontariuszy za pomocą maila na adres: centrum@wolontariat.wroclaw.pl, podając informację o ilości potrzebnych wejściówek. Ważne! Prosimy, by zadeklarowana liczba wejściówek stanowiła rzeczywistą liczbę osób uczestniczących w wydarzeniu.

Wejściówki będzie można odebrać w dniu wydarzenia.