Pracujesz w szkole jako nauczyciel, pedagog lub dyrektor? Zgłoś szkołę do udziału w bezpłatnych warsztatach „Cyberbezpieczeństwo – podaj dalej” organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Biorąc udział w spotkaniu, młodzież nauczy się lepiej radzić sobie z emocjonalną przemocą internetową.
Zbierz grupę chętnych
Zadaniem pracownika szkoły – dyrekcji, nauczyciela, pedagoga – jest zebrać grupę maksymalnie 20 osób. Ważne, aby wybrani uczniowie byli szczerze zainteresowani tematem cyberbezpieczeństwa i chętni do wzięcia udziału w warsztatach. Wspaniale, jeśli uda się zebrać osoby uczące się w różnych klasach. Zapisy na warsztaty odbywają się online – formularz znajduje się na końcu artykułu.
Podczas warsztatów młodzi wspólnie z ekspertką przejdą przez kilka ćwiczeń pomagających lepiej zrozumieć, czym jest hejt. Poznają także sposoby radzenia sobie z nim. Zrozumieją też, jaką rolę w cyberbezpieczeństwie odgrywa komunikacja.
Warsztaty trwają 2 godziny lekcyjne. Odbywają się na terenie szkoły między godziną 8 a 15 – w zależności od decyzji konkretnej szkoły. Do ich przeprowadzenia nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt. Oferta jest skierowana do młodzieży od 6. klasy szkoły podstawowej do klas maturalnych włącznie.
Po warsztatach z cyberhejtu
Osoby uczestniczące w warsztatach, otrzymają skrypt z materiałem omówionym podczas warsztatów. Będą mieć za zadanie przeprowadzić samodzielnie warsztaty dla wybranej grupy młodzieży (np. w swojej lub w innej klasie albo dla dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół).
Cyberprzemoc dotyka każdego pokolenia. Ale w zależności od wieku przeżywamy ten problem trochę inaczej. Z tego powodu Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zabiega, aby z młodymi ludźmi o cyberprzemocy rozmawiali inni młodzi ludzie.