Wyprawka Wrocławska

wyprawka wrocławska obrazek z budynkami Wrocławia

AKTUALIZACJA - GRUDZIEŃ 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że:

  • wydłużyliśmy do 9 miesięcy od momentu narodzin dziecka czas na odbiór Wyprawki Wrocławskiej (prosimy zwrócić uwagę, że kupony zniżkowe są ważne do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy, z wyjątkiem Kolejkowa - szczegóły poniżej)
  • kupony zniżkowe, znajdujące się w Informatorze Rodzinnym, są ważne do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy życia, kupon Kojekowo jest ważny do 30.06.2021 - prosimy o kontakt z Partnerem w przypadku chęci skorzystania ze zniżki 
  • Wyprawkę Wrocławską można odebrać osobiście w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w każdy czwartek w godz. 10.00-13.00
  • Wyprawki nie wysyłamy

Prosimy o wejście od strony podwórka - droga do odbioru Wyprawki Wrocławskiej jest wyraźnie oznaczona. 

Do odbioru Wyprawki Wrocławskiej niezbędne są:

  • dokument tożsamości rodzica/ prawnego opiekuna dziecka (Wyprawka jest wydawana wyłącznie osobie, która widnieje na akcie urodzenia dziecka)
  • odpis aktu urodzenia dziecka
  • oświadczenie o rozliczaniu podatków we Wrocławiu (można je wypełnić na miejscu).

 

Wyprawka Wrocławska to  projekt Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, inspirowany skandynawskim pomysłem witania dzieci na świecie. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejską Biblioteką Publiczną i Urbancard Premium przygotowało pakiet powitalny, który otrzymają rodzice lub opiekunowie prawni dzieci wrocławskich urodzonych po 1 stycznia 2019 roku.

Motywem przewodnim całej Wyprawki jest krasnal wrocławski, który pojawia się na materiałach tekstylnych i graficznych. W Wyprawce znajdują się: body, maskotka w kształcie krasnala, kocyk, Wrocławski Informator Rodzinny, broszura „Na dobry początek” z kartą biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej, książeczka dla dzieci, płyta CD "Uśmiechnięte piosenki" nagrana przez Narodowe Forum Muzyki oraz list gratulacyjny od Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 

Głównym elementem Wyprawki jest Wrocławski Informator Rodzinny - kompendium, w którym rodzice znajdą wszelkie potrzebne informacje na temat wsparcia miasta, świadczeń rodzinnych, żłobków i klubów dziecięcych, miejsc rozwoju dla rodziców i wrocławskiej oferty kulturalnej. Informator zbiera także w jednym miejscu najważniejsze adresy i telefony opieki nocnej oraz świątecznej, aptek całodobowych i poradni rodzinnych. Najnowszą wersję Informatora można pobrać na dole strony.

W Informatorze Rodzinnym w ramach współpracy z Urbancard Premium można znaleźć także kupony zniżkowe do wielu wrocławskich instytucji. Wyprawkę Wrocławską otrzymają wszystkie nowo narodzone wrocławskie dzieci - zarówno te urodzone we wrocławskich szpitalach oraz te, których rodzice płacą we Wrocławiu podatki.

Gdzie odebrać? 

  • Wyprawkę Wrocławską rodzice lub opiekunowie prawni otrzymają podczas odbioru odpisu aktu urodzenia dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego
  • lub we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (jeżeli dziecko urodziło się poza Wrocławiem, a rodzice składają deklarację podatkową we wrocławskich Urzędach Skarbowych oraz kiedy rodzice posiadają jedynie odpis aktu urodzenia w wersji elektronicznej po rejestracji dziecka na platformie ePUAP).


Regulamin Wyprawki Wrocławskiej dostępny jest w załączniku.

W razie pytań prosimy o kontakt: wyprawkawroclawska@wcrs.wroclaw.pl

rysunek panorama budynków Wrocławia