Informacja prasowa – webinary Pierwsza pomoc w czasie pandemii

Ostatnie miesiące skupiły jak w soczewce uwagę całego świata na pandemii koronawirusa. Nie możemy jednak zapominać, że oprócz Covid-19 na co dzień wciąż dotykają nas wypadki, alergie, zawały i choroby współistniejące, o które powinniśmy zadbać, żeby wzmocnić odporność organizmu. Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub sytuacji nagłej, w której chcielibyśmy pomóc bez narażania dodatkowo własnego zdrowia.
W ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy zaplanowany został cykl webinarów poświęconych pierwszej pomocy w czasie pandemii. Pierwsze spotkanie odbyło się w maju, kolejne trzy, czerwcowe, są częścią Miesiąca Rodziny. Każdy z webinarów składa się z części szkoleniowej oraz to szkolenia wraz z sesją Q&A, podczas której odpowiadamy co tydzień na indywidualne pytania od uczestników. Celem szkoleń jest przekazanie aktualnej wiedzy słuchaczom, aby nie musieli stawać przed dylematem moralnym czy pomóc osobie poszkodowanej i jak właściwie ocenić ryzyko.
Organizatorem szkoleń jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Webinary poprowadzi Jarosław Sowizdraniuk – koordynator merytoryczny Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, ratownik medyczny i wykładowca Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Każdy z webinarów będzie miał inną tematykę:

  • 4.06, godz. 20:00–21:00: „Choroby przewlekłe – jak z nimi żyć w czasach pandemii”
  • 18.06, godz. 20:00–21:00: „Pierwsza pomoc – jak mówić o niej dzieciom”
  • 25.06, godz. 20:00–21:00: „Alergia – czy może być groźna?”

Zapraszamy do zapisów wszystkich, którzy pomimo pandemii chcą przygotować się na pomoc potrzebującym.
Najbliższy webinar pt. już w czwartek 4.06.2020 r o godz. 20:00. Poruszone w nim zostaną następujące zagadnienia:
Chorujesz na nadciśnienie tętnicze? A może astmę, cukrzycę czy migotanie przedsionków? Może Twój bliski boryka się z koniecznością codziennego przyjmowania leków? Ten webinar jest dla Ciebie! Dowiesz się m.in. o tym, jak kontynuować leczenie, kiedy wzywać zespół ratownictwa medycznego i w jaki sposób samemu poradzić sobie w czasie zaostrzenia choroby. Wszystko na tyle pandemii i ograniczeń z nią związanych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zapisy już trwają, a liczba miejsc jest (nie)ograniczona.
Formularz zapisów znajduje się na stronie: https://wcrs.wroclaw.pl/webinary_wapp

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.