Informacja prasowa – Miesiąc Rodziny we Wrocławiu

Na przełomie maja i czerwca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca do świętowania Miesiąca Rodziny. Z tej okazji przygotowano niemal 30 warsztatów, webinarów, wyzwań i gier dla całej rodziny. Wśród propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Miesiąc Rodziny to cykliczny projekt, który co roku realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Jego celem jest wspólna radość z rodzinnego świętowania oraz zaproponowanie rodzinom wartościowych pomysłów na spędzenie czasu wolnego.

– Tradycyjnie Miesiąc Rodziny rozpocznie się w Dniu Matki (26.05), który płynnie przejdzie w obchody Dnia Dziecka (1.06), żeby zamknąć się w Dniu Ojca (23.06). Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy w obchody Miesiąca Rodziny włączyliśmy także Dzień Przyjaciela Rodziny. 9 czerwca obchodzony jest bowiem Dzień Przyjaciela. W ten sposób chcemy docenić dziadków, babcie, ciocie, wujków, sąsiadów, przyjaciół i znajomych – osoby, które są blisko, wspierają się i mogą na siebie liczyć. – mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Podobnie jak w roku ubiegłym Miesiąc Rodziny wypełniać będą wydarzenia online lub odbywające się hybrydowo. W tym drugim przypadku uczestnicy otrzymywać będą niezbędne akcesoria do udziału w warsztatach, a bezpośredni kontakt z prowadzącym będzie możliwy przez internet.

Wśród propozycji tegorocznego Miesiąca Rodziny warto wspomnieć o warsztatach z tworzenia ekokosmetyków dla mam, zabawach ruchowych dla dzieci, warsztatach tworzenia ogródków ziołowych dla seniorów i dzieci, warsztatach kulinarnych dla dzieci i dorosłych, w tym warsztatów kiszenia warzyw, warsztatach pierwszej pomocy. Harmonogram tych zajęć jest bogaty i z pewnością każdy wybierze wśród nich coś dla siebie.

W każdy z czterech weekendów Miesiąca Rodziny warto się będzie wybrać do wrocławskich parków, bowiem przygotowane w nich zostaną (w każdym tygodniu będzie to inny park) rodzinne gry terenowe. Jest to sposób na miłe spędzenie czasu wolnego z rodziną w plenerze.

Na stronie www.wcrs.wroclaw.pl/miesiac-rodziny znajdują się – poukładane tematycznie – informacje o odbywających się wydarzeniach.