Wspólne kolędowanie w Otwartej Przestrzeni Kultury

W klimatycznych wnętrzach dawnego kościółka w Parku Szczytnickim zabrzmią dźwięki kolęd i pastorałek. Na tradycyjne noworoczne kolędowanie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby dłużej pozostać w bożonarodzeniowym klimacie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 14 stycznia od 13.00 do 14.30.

Na scenie Otwartej Przestrzeni Kultury będą muzycy, ale – jak to w kolędowaniu – do śpiewu zaproszone są wszystkie osoby, które tego dnia pojawią się w drewnianym kościółku i jego okolicach. Na miejscu dostępne będą Wrocławskie śpiewniki kolęd, w których są teksty i nuty ponad 30 najbardziej znanych kolęd i pastorałek. Prowadzący wydarzenie muzycy nie obiecują, że każda zwrotka zostanie zaśpiewana, ale postarają się, aby była to zdecydowana większość. Tak jak w ubiegłym roku gościnnie usłyszymy także kolędy ukraińskie, które są zdecydowanie inne niż polskie.

Ponieważ w ubiegłych latach liczba osób chętnych do udziału w kolędowaniu przekraczała liczbę miejsc wewnątrz dawnego kościółka, tym razem nagłośniona zostanie także najbliższa okolica.

Otwarta Przestrzeń Kultury jest projektem WCRS prowadzonym we wnętrzach zabytkowego drewnianego kościółka (były kościół pw. św. Jana Nepomucena), który stoi na al. Dąbskiej w sercu wrocławskiego Parku Szczytnickiego. Od wiosny do jesieni odbywają się w OPK m.in. koncerty, warsztaty, spektakle czy prelekcje. W zimie obiekt pozostaje zamknięty – wyjątkiem jest m.in. coroczne kolędowanie.