Wielka Potańcówka Dobrych Relacji

W ostatnią sobotę lipca (30.07) spotykamy się na kolejnej potańcówce na pl. Wolności. Tym razem motywem przewodnim będą dobre relacje, o których często wspominamy w kontekście ogłoszonego Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji.

Kilka dni wcześniej, 27 lipca, obchodzony jest międzynarodowy dzień osób samotnych. Z zaproszeniem na potańcówkę chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca i każdej mieszkanki Wrocławia. Być może taniec jest tą formą aktywności, z której skorzystają także osoby samotne.

Podczas Wielkiej Potańcówki Dobrych Relacji zatańczymy wspólnie taniec Break The Chain, który jest symbolem akcji One Billion Rising, sprzeciwiającej się przemocy wobec kobiet. Do wspólnego tańca z przesłaniem zaprasza Fundacja na rzecz równości. Układ choreograficzny będziemy ćwiczyć podczas prób przed potańcówką:

  • 27 lipca (środa), godz. 14.00-15.30 (I grupa)
  • 27 lipca (środa), godz. 15.30-17.00 (II grupa – dla osób ukraińskojęzycznych)
  • 29 lipca (piątek), godz. 14.00-15.30 (obie grupy)

Miejsce prób: Przestrzeń Trzeciego Wieku WCRS, pl. Solidarności 1/3/5, sala 403 (aula), IV piętro

W muzycznej oprawie, którą zapewni DJ Ewelina Gra, tym razem stawiamy na pełną integrację i międzypokoleniowość. Będziemy bawić się zarówno przy szlagierach znanych od dekad, jak i przy najnowszych hitach.

Wielka Potańcówka Dobrych Relacji, podobnie, jak minione dwie edycje będzie trwała od godz. 18.00 do 23.00.

Ze względu na ogromne zainteresowanie potańcówką (które ogromnie nas cieszy!), a także ponieważ troszczymy się o uczestniczki i uczestników Wielkiej Potańcówki Dobrych Relacji zgłosiliśmy to wydarzenie jako imprezę masową. Z tego też względu część pl. Wolności, na której będziemy tańczyć, została wygrodzona, przy wejściu na ten teren obecne będą służby porządkowe i informacyjne. Poniżej załączamy regulamin imprezy, zachęcamy do zapoznania się z nim.