Spotkanie i warsztaty: Trauma i PTSD wywołane działaniami wojennymi

W wyniku trwającej w Ukrainie wojny, Polska stała się tymczasowym domem dla milionów osób uciekających przed konfliktem. Wielu z nich opuściło miejsca, w których prowadzono intensywne działania militarne. Wielu  pozostawiło swoich bliskich, wielu straciło członków rodziny, którym nie udało się uciec lub chcieli zostać. Wszystkie te osoby, które wyjechały ze swojego kraju mają traumę wojennych wydarzeń. Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Fundacja Elnet-Poland zapraszają na spotkanie i warsztaty pn. Trauma i PTSD wywołane działaniami wojennymi – wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

Do Wrocławia przyjadą wybitni izraelscy specjaliści w zakresie leczenia traumy i zapobiegania PTSD dr Eyal Fruchter i dr Irit Meretyk z Rambam Health Care w Hajfie.

Dr Eyal Fruchter jest dyrektorem Oddziału Zdrowia Psychicznego w Rambam Health Care Campus w Hajfie. Dr Fruchter kierował Wydziałem Zdrowia Psychicznego w Korpusie Medycznym IDF (Sił Obronne Izraela). Pracował również w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiował leczenie i zapobieganie PTSD na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Dr Fruchter jest czołowym klinicystą i badaczem w dziedzinie zapobiegania samobójstwom i PTSD. Uczestniczy w konferencjach i wspólnych badaniach z wieloma partnerami w USA i Europie, jest autorem wielu publikacji naukowych.

Dr Irit Meretyk jest kierowniczką Psychiatrycznego Pogotowia Ratunkowego na Oddziale Psychiatrii w Rambam Health Care Campus w Hajfie. Specjalizuje się w psychiatrii ratunkowej, psychiatrii konsultacyjnej oraz zespole stresu pourazowego. Dr Meretyk jest absolwentką Uniwersytetu Hebrajskiego i Centrum Medycznego Hadassah. Ukończyła także szkolenie psychiatryczne w Szpitalu Psychiatrycznym Talbieh w Jerozolimie, gdzie kierowała środowiskowym centrum rehabilitacji. Jako kierownik Pogotowia Psychiatrycznego ma duże doświadczenie we wszystkich aspektach psychiatrii ratunkowej i psychiatrii konsultacyjnej.

Dr Gila Matzliah-Liberman jest doświadczonym psychologiem edukacyjnym i dyrektorką Educational Psychology Service and Multi-Disciplinary Center (Interdyscyplinarne Centrum Psychologii Edukacji), które zapewnia pomoc psychologiczną i paramedyczną dla dzieci, rodziców i osób zajmujących się edukacją.
Pracowała jako Psycholog Regionalny dla miasta Tel-Awiwu oraz była przedstawicielką izraelskiego Ministerstwa Edukacji przy Narodowej Radzie Psychologów. Ponadto jest doradczynią Ministerstwa Edukacji ds. aspektów psychologicznych programu nauczania o Holokauście.
Publikuje artykuły w prasie, jest autorką dwóch książek dla dzieci. Daniel – Safe and Ready (Daniel – bezpieczny i przygotowany) z roku 2003 opowiada, jak przygotować się na zagrożenia związane z bronią chemiczną. A Loving Hug (Czuły uścisk) z 2015 znalazła się w oficjalnym izraelskim programie nauczania o Holokauście. W przygotowaniu jest jej trzecia książka na temat dziecięcych koszmarów sennych. Obecnie zajmuje się badaniami nad rolą nauczyciela w przekazywaniu zagadnień związanych z Holokaustem dzieciom w wieku przedszkolnym w Centrum Interdyscyplinarnym (IDC) w Herzliji.

W ramach wizyty zostaną zorganizowane otwarte spotkanie dla wolontariuszy oraz warsztaty dla psychologów.

Warsztaty dla psychologów i pedagogów

Gdzie i kiedy? 21.06.2022 r. (wtorek), godz. 9.30-11.30, pl. Konstytucji 3 Maja nr 3,  Hotel IBISS STYLES Wrocław Centrum.
Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Przed jego wypełnieniem prosimy o zapoznanie się z:
regulaminem wydarzenia w języku polskim
regulamin wydarzenia w języku ukraińskim

To wydarzenie już się odbyło.  :C

Ця подія вже відбулася. : C

Przykro nam, pula dostępnych miejsc została wyczerpana.

На жаль, пул вільних місць вичерпаний.

Spotkanie dla wolontariuszy, przedstawicieli NGO, osób pracujących/opiekujących się uchodźcami

Gdzie i kiedy? 21.06.2022 r. (wtorek), godz. 14:00-15:30, pl. Konstytucji 3 Maja nr 3,  Hotel IBISS STYLES Wrocław Centrum.
Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Przed jego wypełnieniem prosimy o zapoznanie się z:
regulaminem wydarzenia w języku polskim
regulamin wydarzenia w języku ukraińskim

Wydarzenie już się odbyło. 🙁

Ця подія вже відбулася. : C

Przykro nam, pula dostępnych miejsc została wyczerpana.

На жаль, пул вільних місць вичерпаний.