Sobota pełna dobrych relacji

W sobotę 10 września wrocławski Rynek będzie pełny dobrych relacji i pielęgnujących je wrocławian w różnym wieku. Tego dnia uroczyście otwarte zostaną Dni Seniora Wrocław 2022, odbędzie się potańcówka w rytmie dobrych relacji, a na zakończenie dnia wystąpi Ania Wyszkoni z zespołem.

Już o godz. 14.00 wrocławscy (i nie tylko) seniorzy rozpoczną swoje święto – Dni Seniora Wrocław 2022. Do udziału w uroczystym korowodzie, który okrąży Rynek, zaproszone są wszystkie osoby, które tego dnia będą w centrum miasta. Symbolem seniorów, jak co roku, będą finezyjne nakrycia głowy, kapelusze ozdabiane własnoręcznie przez seniorów, a także ubiory nawiązujące do kolorowych lat 70. Święto seniorów jest pełne kolorów, uśmiechu i relacji – po korowodzie symboliczne klucze do bram Wrocławia przekażą Senioralnej Parze Królewskiej włodarze miasta. Obchody rozpoczęcia Dni Seniora zakończy występ w klimacie lat 70. Izabeli Możdżeń z zespołem, a tuż po nim plac Gołębi zamieni się w parkiet w sercu miasta.

Na Wrocławską Potańcówkę w rytmie dobrych relacji zaproszeni są wszyscy niezależnie od wieku. Z głośników popłynie muzyka łącząca pokolenia: od szlagierów sprzed dekad po najnowsze hity, o co zadba Tun Up Sound. Wspólna zabawa taneczna potrwa od 17.00 do 20.00.

Wydarzeniem zamykającym cały dzień będzie koncert, który specjalnie dla wrocławianek i wrocławian zagra Ambasadorka Roku Dobrych Relacji – Anna Wyszkoni wraz z zespołem. Oprócz uczty muzycznej spodziewać się można wyjątkowej oprawy multimedialnej.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.