Potańcówka na dziedzińcu Ossolineum

baner promujący wrocławską potańcówkę na dziedzińcu Ossolineum z fragmentem drzeworytu przedstawiającym tańczącą parę

W sobotę 8 czerwca Wrocławska Potańcówka zagości w miejscu niezwykłym – na dziedzińcu Ossolineum. W pięknym otoczeniu zabytkowego gmachu osoby uczestniczące w potańcówce udadzą się w taneczną i muzyczną podróż przez stulecia. Potańcówka ta jest muzycznym akcentem obchodów jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich. Wydarzenie potrwa od 17.00 do 22.00, udział w nim jest bezpłatny.

Wspólna podróż w czasie rozpocznie się w roku 1823, a jej głównym punktem będzie lekcja kadryla poprowadzona przez instruktora z Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego. W lekcji tej będą uczestnikom towarzyszyć Panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”, które zaprezentują suknie dzienne z tego okresu.

Około godz. 18.00 przesuniemy się o stulecie, a prowadząca zabawę DJ Ewelina Gra zagra muzyczne szlagiery z lat 20. i 30. XX w. Ostatnie godziny upłyną pod znakiem hitów ubiegłego roku. W ten sposób obejmiemy dwa stulecia istnienia Muzeum Książąt Lubomirskich, które jest częścią Ossolineum.

Ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na dziedzińcu może zostać ograniczona, będą nad tym czuwać organizatorzy.

Dojście na dziedziniec będzie możliwe tylko przez bramę przy ul. Szewskiej 37.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/813924907368475

Organizatorami Potańcówki Wrocławskiej na Dziedzińcu Ossolineum są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Ossolineum i Muzeum Książąt Lubomirskich – oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Wydarzenie organizowane w ramach jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W grafice wykorzystano: „Menuet”, Emil Krell wg Emila Smutzlera, drzeworyt, II poł. XIX w., zbiory Muzeum Książąt Lubomirskich Ossolineum