Poświętuj komuś święta – dla (nie)znajomych

 „Poświętuj komuś święta” – zachęcamy wrocławian, by podzielili się życzeniami i drobnymi upominkami z seniorami, sąsiadami, znajomymi z osiedla albo ulubionymi sprzedawcami z pobliskiego sklepu.

Podczas tegorocznych świąt wiele osób pozostanie z dala od rodziny, być może część z nich spędzi te dni zupełnie samotnie. Wykonanie drobnego gestu – napisanie życzeń, podarowanie upominku – pozwoli przypomnieć sobie i obdarowanym, że w tym czasie warto dzielić się dobrocią. Choćby ciepłym słowem!

Własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami dla sąsiadki-seniorki, skromny słodki upominek dla osób znanych z widzenia – od takich drobnych gestów może się zacząć nowa znajomość. Nieśmiali mogą podrzucić te drobiazgi na wycieraczkę sąsiada czy wsunąć w drzwi. Ogranicza Was tylko wyobraźnia…

Oczywiście apelujemy o bezpieczne włączenie się w akcję i stosowanie się do zasad sanitarnych. Dbajcie o siebie i innych!

Poświętuj komuś święta – dla gastronomii

Pomóc można nie tylko bliskim i sąsiadom, ale i sobie! Jak? Zamawiając wigilijną ucztę lub kilka świątecznych przysmaków w lokalnych restauracjach lub barach. Dla Was będzie to oszczędność czasu (kolejki) i pracy (gotowanie), a dla wrocławskiej gastronomii  super wsparcie.

WCRS podpowie Wam gdzie w okolicy Rynku można zamówić świąteczne pyszności. Na pewno macie też swoje ulubione miejsca, może i tam szykują specjalne menu na wynos?

Poświętuj komuś święta – dla nastroju

W przedświąteczny weekend (18-20 grudnia) zapraszamy Was na wyjątkową odsłonę naszego profilu na Facebooku! Cyklicznie będą się tu ukazywały posty zachęcające do przygotowań świątecznych. Pojawią się przepisy na ozdoby choinkowe, wspólne kolędowanie i czytanie świątecznych opowieści. Poświętuj z nami święta!