Mapa Wrocławia dla uchodźców z Ukrainy

Ukazało się drugie wydanie Mapy Wrocławia dla nowych mieszkanek i mieszkańców. Grupą odbiorców są osoby, które w wyniku wojny w Ukrainie, znalazły się we Wrocławiu. Autorkami tej edycji mapy są członkinie Punktu Informacyjnego WroMigrant, zespołu WCRS, który na co dzień udziela konsultacji uchodźcom i migrantom, którzy we Wrocławiu znaleźli swój drugi dom.

Na mapie Wrocławia zaznaczona została lokalizacja kilkudziesięciu urzędów, instytucji, NGO-sów, które udzielają różnorodnej pomocy uchodźcom – uzupełnieniem graficznego przedstawienia jest lista zawierająca dane kontaktowe tych miejsc. Mini-przewodnik, stanowiący drugą stronę mapy, to wiedza w pigułce o najważniejszych aspektach życia we Wrocławiu, podzielona na przejrzyste kategorie.

Mapa w wersji elektronicznej jest do pobrania ze strony wielokultury.wroclaw.pl (wersja polska, wersja ukraińska), natomiast w wersji papierowej dostępna jest bezpłatnie m.in. w Przejściu Dialogu i Czasoprzestrzeni.

Osoby zainteresowane dystrybucją mapy proszone są o kontakt z zespołem WroMigrant – wromigrant[at]wcrs.pl (prosimy zamienić [at] na symbol @)