Lato z Przejściem Dialogu

Wakacyjne wydarzenia w Przejściu Dialogu to propozycja dla dzieci i młodzieży, którzy pozostają w mieście w czasie wakacji. Wśród propozycji nie zabraknie warsztatów, międzykulturowych zajęć czy eksplorowania miasta.

Co będzie się działo w Przejściu Dialogu

We współpracy z lokalnymi organizacjami i fundacjami pragnie uczynić wakacje dzieci jeszcze bardziej niezapomnianymi. #LATOzPRZEJŚCIEM to bogaty program bezpłatnych międzykulturowych wydarzeń dla dzieci i młodzieży, które nie tylko bawią, ale również rozwijają umiejętności i zainteresowania, tworząc nowe wielokulturowe przyjaźnie.

Poznaj Wrocław – spacery rodzinne

Od 3 lipca rusza seria spacerów dla ukraińskojęzycznych rodzin – „Wrocław od początku”. Polecamy je dzieciom w wieku 6-11 lat oraz ich opiekunom/rodzicom. Będą mieli okazję poznać historię naszego miasta i porównać ją do obecnych czasów. Zaplanowano trzy wycieczki o różnej tematyce. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (formularze będą uruchamiane na bieżąco na stronie Przejścia Dialogu. Na spacery zabierze grupy Khrystyna Podolian, znana ukraińskojęzyczna przewodniczka po Wrocławiu.

Warsztaty artystyczne

Fundacja Freya zaprasza dzieci w wieku 8-11 lat na cykl warsztatów artystycznych. Od 8 lipca, w godzinach 10:00-12:00 w Przejściu Dialogu dzieci będą poznawać różne techniki plastyczne: malarstwo, kolaż, wyklejanka, którym będą towarzyszyły letnie tematy. Na zajęcia obowiązują zapisy przez e-mail j.bidermann@wp.pl.

Kultura białoruska, angielski dla dzieci

Przejście Dialogu zaprasza również białoruską młodzież na kulturowe spotkania w ramach klubu „Spadczyna”, gdzie uczestnicy uczą się języka, historii, literatury, etnografii, kultury, praw człowieka i wartości demokratycznych – wszystko w języku białoruskim. Dodatkowo, dzięki współpracy z Inicjatywą Przytulnie, odbędą się rodzinne zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci uczą się nowe słownictwa poprzez gry i piosenki.

Więcej informacji o wydarzeniach, zapisach i dodatkowych imprezach w ramach #LATOzPRZEJŚCIEM można znaleźć na stronie przejsciedialogu.wcrs.pl.