Konkurs na Wrocławską opowieść wigilijną

Masz talent do opowiadania historii? Kochasz świąteczny klimat i magię opowieści? Potrafisz przenieść nas w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie ukazać piękno i unikalność Wrocławia? Czy znasz świąteczne historie rodzinne, które wydarzyły się we Wrocławiu? A może wyobraźnia podpowiada ci zupełnie fantazyjne fabuły? Jeśli czytając choćby jedno z tych pytań twierdząco potakujesz, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Czy wiesz, że pierwsze wydanie najsłynniejszej świątecznej historii – „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa – ukazało się dokładnie 180 lat temu?! Skoro (prawie) wszyscy słyszeli o londyńskiej historii bożonarodzeniowej, pora na wersję wrocławską! W opowieści konkursowej Wrocław i święta Bożego Narodzenia muszą odgrywać główne role, ale czas, bohaterowie i finał (a może morał?) już należą do inwencji autorów i autorek. Jesteśmy ciekawi tłem jakich historii stanie się nasze miasto.

Dla kogo jest konkurs

Dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku i miejsca zamieszkania, która zaakceptuje regulamin konkursu i wypełni kartę zgłoszenia.

Jak wziąć udział

  1. Napisz opowieść wigilijną osadzoną we wrocławskim klimacie.
  2. Maksymalna liczba znaków (ze spacjami): 5000, minimalnie 3000.
  3. Wyślij swoją opowieść na adres kontakt@wcrs.pl do 7 stycznia 2024 r.
  4. Wygraj pakę-niespodziankę wypełnioną gadżetami miejskimi i nie tylko.

Terminy konkursu

  • Data rozpoczęcia konkursu: 13 grudnia 2023 r.
  • Ostatni dzień na przesyłanie zgłoszeń: 7 stycznia 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników: do 2 lutego 2024 r.

Dziel się magią świąt oraz pięknem Wrocławia! wprowadź nas w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia w stolicy Dolnego Śląska! Niech Twoja opowieść rozświetli nasze serca w tym wyjątkowym okresie roku.

Regulamin konkursu Wrocławska opowieść wigilijna