Konkurs Dobro w Sieci

konkurs dobro w sieci 2021 wypromuj z nami Cyberporadnię Pokonaj cyberprzemoc i cyberuzależnienia czekamy na Twoją pracę do 9.12.2021

Uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w społeczno-edukacyjnym konkursie: „Dobro w Sieci 2021”. Jego celem jest minimalizacja cyberprzemocy i cyberuzależnień.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przez zespół projektowy (od 3 do 6 osób uczęszczających do szkół ponadpodstawowych) materiału promocyjnego zachęcającego dzieci i młodzież do korzystania z telefonu i e-maila „Cyberporadnia” działającej przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Dla autorów najlepszych prac przygotowaliśmy nagrody rzeczowe oraz warsztatowe obejmujące tematykę przeciwdziałania dezinformacji, podstaw programowania i tworzenia własnych stron internetowych.

Konkurs skierowany jest do młodzieży zamieszkującej Aglomerację Wrocławską. Patronami konkursu są: Komisja Europejska Przedstawicielstwo we Wrocławiu, Prezydent Wrocławia, Rzecznik Praw Obywatelskich.

UWAGA: Termin nadsyłania prac konkursowych mija 9 grudnia 2021 r. (godz. 23:30).

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Czym jest Cyberporadnia?

Cyberporadnia to bezpłatny telefon i e-mail zaufania dotyczący problemów cyberuzależnień i cyberprzemocy. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami każdego, kogo bezpośrednio lub pośrednio dotyka problem cyberuzależnienia lub cyberprzemocy. Do korzystania z poradnictwa zachęcamy przede wszystkim:

  • młodzież i dzieci,
  • rodziców i innych opiekunów,
  • osoby, które doświadczają trudności w cyberświecie lub niepokoją się o kogoś bliskiego,
  • osoby, które chcą skuteczniej edukować młodzież i dzieci w tematyce cyberuzależnień , cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa
  • osoby, które chcą lepiej rozumieć, co dzieje się z człowiekiem w przestrzeni cyfrowej.

Kiedy i jak działa Cyberporadnia?

Porady udzielane są w każdą środę w godzinach 16:00–18:00 pod numerem telefonu: 538 579 519.

Wsparcie można uzyskać także, pisząc w dowolnym czasie na adres e-mail: dobrowsieci@wcrs.pl.

Regulamin konkursu Dobro w Sieci