Dni Seniora Wrocław 2022

Jak co roku wrocławscy (i nie tylko!) seniorzy obchodzić będą swoje szczególne święto – Dni Seniora. Wydarzenia odbywające się w ramach Dni Seniora potrwają miesiąc i obejmą wiele różnorodnych stref: kulturę, sport, integrację, edukację. Początek Dni Seniora – 10 września.

Kulminacyjnym momentem jest inauguracja Dni Seniora. Kolorowy korowód Seniorów przejdzie od pl. Solnego przez Rynek, by tam odebrać symboliczne klucze do bram miasta. W tym roku wydarzenie odbędzie się 10 września o godz. 14.00 (potrwa do ok. godz. 17.00). Od strony organizacyjnej całość koordynuje nasz zespół Wrocławskie Centrum Seniora.

Inauguracja Dni Seniora harmonogram

godz. 14:00–14:30 pl. Solnym, zbiórka Seniorów, stanowiska partnerskie, pokazy taneczne
godz. 14:30–15:00 Marsz Kapeluszy wokół Ratusza
godz. 15:00–16:00 oficjalna Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2022 z udziałem Prezydenta Wrocławia oraz Senioralnej Pary Królewskiej, w tym: wręczenie statuetek „Przyjaciel Seniorów”, certyfikatów „Miejsce Przyjazne Seniorom”, a także nagrodzenie laureatów konkursów Rodzina to skarb i Kapelusze mają dusze (więcej szczegółów na temat konkursów)
godz. 16:00 – 17:00 koncert pt. „Szalone lata 70” – Izabela Możdżeń z zespołem

Zachęcamy do kolorowych stylizacji nawiązujących do lat 70.
Wstęp bezpłatny.

Konkursy dla seniorów 

Zespół Wrocławskiego Centrum Seniora zaprasza seniorów do udziału w konkursach organizowanych z okazji Dni Seniora. Więcej informacji na temat konkursów