Dni Seniora 2021

8 września (środa) na pl. Gołębim w Rynku tańcem w kręgu rozpoczęto wrocławskie święto seniorów – Dni Seniora. To wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz miejskich uroczystości.

Tematem tegorocznej inauguracji Dni Seniora są stroje z różnych regionów Polski i świata. Zakładając je seniorzy łączą się z symbolicznie z seniorami całego świata. Świętowanie rozpocznie się od tańców w kręgu. Tradycyjnie już podczas rozpoczęcia Dni Seniora Prezydent Wrocławia wręczy Senioralnej Parze Królewskiej klucze do bram miasta. Podczas święta wręczone zostaną także nagrody Przyjaciela Seniorów, a także odznaczenia dla Miejsc przyjaznym seniorom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy inauguracji wezmą udział w koncercie, który zagra Felicjan Andrzejczak wraz z zespołem

Dni Seniora 2021 potrwają do 10 października. Przez ten czas na seniorów czekają wydarzenia kulturalne, artystyczne, sportowe i edukacyjne. Udział w nich jest bezpłatny, jednak na niektóre obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie: www. seniorzy.wroclaw.pl.