Dialogopolis ’21 we Wrocławiu – 5-28 października

Tematem pierwszej edycji Dialogopolis jest sposób komunikacji, tak by tworzyć pomosty, a nie mury. Program wydarzenia wypełniają spotkania i wydarzenia, odbywające się w przestrzeni miejskiej oraz online. Celem wspólnych spotkań ma być rozmowa o komunikacji, która nie wyklucza lecz szanuje wszystkie strony dialogu.

Program Dialogopolis

Październik będzie miesiącem spotkań, debat, warsztatów i akcji artystycznych. Tematem przewodnim wszystkich tych wydarzeń będzie edukacja językowa – jak uczyć od najmłodszych lat i jaki to może mieć wpływ na komunikację społeczną w dorosłym życiu. Jak język ewoluuje i co te zmiany powoduje? Jak w języku rozpoznawać przemoc i jak na nią reagować? Jak z pomocą języka udzielać pomocy i odpowiadać na potrzeby?

Dyskusje i warsztaty kierowane są do wrocławian i wrocławianek, edukatorów oraz młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z programem Dialogopolis’21

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Program Dialogopolis powstał we współpracy z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi, aktywistkami i aktywistami społecznymi oraz osobami działających w przestrzeni artystycznej.