Bezpłatne kursy pierwszej pomocy we Wrocławiu

We wrześniu powracają bezpłatne kursy Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy w formule, która wypracowana została w czasie pandemii. Łączy ona wiedzę przekazywaną podczas webinaru na żywo z praktycznymi ćwiczeniami na fantomach, wypożyczanych uczestnikom do domu.

W jaki sposób odbywa się kurs?

Kurs jest jednodniowy i trwa ok. 3 godz. Odbywa się w czwartek i składa z dwóch części: teoretycznej w formie webinaru prowadzonego na żywo przez instruktora pierwszej pomocy oraz ćwiczeń praktycznych na wypożyczonych fantomach.

Dbamy o to, żeby nie był to suchy wykład, lecz interakcja pomiędzy prowadzącym a kursantami, dlatego też grupy są niewielkie (10 osób). W trakie tego szkolenia omówione zostają najważniejsze procedury postępowania w sytuacjach nagłych, z którymi każdy z nas może spotkać się np. na ulicy, w szkole czy miejscu pracy. Webinar ma wymiar praktyczny, w jego trakcie każdy z kursantów może zadawać też własne pytania.

Każdemu z kursantów dostarczane są fantomy treningowe. Docierają one dzień przed szkoleniem, a odbierane są po kilku dniach (w poniedziałek). Dzięki takiej formie kursanci mogą samodzielnie, ale także z rodziną, sąsiadami czy znajomymi ćwiczyć procedury ratunkowe. Po odebraniu fantomów są dezynfekowane i przygotowywane dla następnej grupy.

Zapisy na kurs pierwszej pomocy

Osoby chętne do udziału w kursie mogą się zgłaszać poprzez formularz kontaktowy. Liczba osób jest ograniczona, organizatorzy będą potwierdzać każde zgłoszenie. W przypadku braku miejsc w danym terminie, zaproponują inny. Kursy startują 3 września, a zapisy na kolejne miesiące będą otwierane sukcesywnie.

Udział w kursach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy jest bezpłatny.