Asy Zdrowia – dziewiąta edycja

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w IX edycji wydarzenia pn. „Asy Zdrowia” organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych i odbędzie się 18 marca 2020 r. na Stadionie Wrocław (w zamkniętej przestrzeni) przy al. Śląskiej 1. Rejestracja od godziny 9:00/9:30. Wydarzenie potrwa do godziny 14:00.

Aby Państwa szkoła mogła uczestniczyć w wydarzeniu, prosimy o dokonanie uprzedniego zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: Zgłoszenie na Asy Zdrowia.

Zapisy trwają do dnia 2 marca 2020 r.

Szczegółowe zasady udziału w wydarzeniu wraz z listą warsztatów i atrakcji zostaną przesłane zgłoszonym szkołom po 2 marca 2020 r.

Więcej o wydarzeniu:

Tegoroczna impreza przybierze nową formę w stosunku do lat ubiegłych: tym razem uczestnicy będą mieli okazję obudzić w sobie ducha współpracy zamiast zwykłej rywalizacji.

Uczniowie w zespołach 4–6 osobowych będą mierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich z zakresu pięciu dziedzin, które stanowią integralną całość dotyczącą zdrowia. Będą to: aktywność fizyczna, zdrowe żywienie, cyberprzestrzeń, edukacja i psychologia. Na uczestników będą czekały ciekawe warsztaty i quizy dotyczące zdrowego stylu życia, pokazy i prelekcje, a także atrakcje i wyzwania sportowe dla każdego.

W czasie trwania warsztatów i atrakcji uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć płytę boiska Stadionu Wrocław i szatnie zawodników, sprawdzić swoje siły w quizie zdrowotnym, a także nauczyć się zasad fair play.

Uczniowie spróbują swoich sił zarówno w mniej znanych sportach (takich jak: ergowiosła, squash czy minigolf), jak i w bardziej popularnych (m.in. wyścigi rzędów czy strzelanie do celu).

Towarzyszące wydarzeniu warsztaty zdrowego żywienia będą atrakcyjną i jednocześnie smaczną nauką o tym, jak przygotować zdrowe i pożywne posiłki bez zdolności kulinarnych. Z pewnością interesujące będą również informacje o racjonalnym komponowaniu zdrowej diety.

Specjaliści żywieniowi i dietetycy odpowiedzą na pytania dotyczące tego, co służy organizmowi człowieka, a co negatywnie wpływa na ludzkie zdrowie. Uczestnicy będą mieli również szansę dowiedzieć się, jakie są konsekwencje spożywania niezdrowych przekąsek.

Odbędą się również zajęcia z pierwszej pomocy na certyfikowanych fantomach, które przeprowadzi doświadczony instruktor. Natomiast w strefie skupiającej rozwiązania IT uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę na temat działań z obszaru cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie. Poznają tu m.in. narzędzia technologiczne, które pomagają zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz kształtują zdolności niezbędne do bezpiecznego korzystania z osiągnięć technologii.

Podczas tegorocznej edycji „Asów Zdrowia” uczestnicy będą mogli porozmawiać z lekarzami różnych specjalizacji – m.in. ze stomatologami, którzy opowiedzą, jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Obecni będą również fizjoterapeuci i podolodzy, u których będzie można dowiedzieć się, jak dbać o prawidłową postawę ciała i przeciwdziałać takim schorzeniom jak skolioza, lordoza, płaskostopie itp. Szczególnie przydatne przed sezonem wakacyjnym może być spotkanie z dermatologami, którzy doradzą, jak dbać o skórę w zależności od jej typu, co zrobić z niedoskonałościami i znamionami.

Imprezę uświetnią spotkania z psychologami, którzy opowiedzą, jak wzmocnić poczucie własnej wartości, przeprowadzą ćwiczenia z uczniami z uważności i z koncentracji. Odbędzie się również prezentacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, podczas której uczniowie poznają zasadę działania pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych podczas wypadku.

Dla wszystkich aktywnych grup czekać będą ciekawe upominki i nagrody.