Pokazy WAPP

Prezentujemy relacje z pokazów ratownictwa, które organizujemy dla uczestników półkolonii w ramach kampanii edukacyjnej „Bezpieczne wakacje”.
W letnim cyklu kursów dla dzieci organizujemy ofertę cotygodniowych szkoleń połączonych z tematycznymi grami terenowymi. Finałem akcji są symulacje sytuacji nagłych, odbywające się w czasie rzeczywistym. Staramy się, aby uczestnicy naszych kursów mogli doświadczać akcji ratunkowych będąc w centrum wydarzeń.
Uczymy pierwszej pomocy i inspirujemy dzięki współpracy z profesjonalistami.

Akcja ratunkowa topielców z łodzi: „Bezpieczne wakacje” 28.08.2021r

W wakacje przeszkoliliśmy z pierwszej pomocy  łącznie 384 dzieci z wrocławskich półkolonii. Najlepsi z nich, którzy wykazali się wiedzą podczas tematycznych  gier terenowych w ramach nagrody uczestniczyli w rejsie statkiem po Odrze i doświadczali akcji ratunkowej z użyciem AED z bliska.
Pokaz ratownictwa wodnego zorganizowaliśmy z wspólnie z Wodną Służbą Ratowniczą dla 100 kolonistów oraz obserwatorów z Kładki Zwierzynieckiej.

Akcja ratunkowa kajakarzy na Odrze: „Bezpieczne wakacje” 30.08. 2020r

Pokaz ratownictwa wodnego zorganizowaliśmy z wspólnie z Wodną Służbą Ratowniczą dla 120 kolonistów, którzy uczestniczyli w kampanii edukacyjnej „Bezpieczne wakacje”. Przeszkoliliśmy z pierwszej pomocy  354 dzieci z wrocławskich półkolonii, a najlepsi z nich, którzy wykazali się podczas tematycznych  gier terenowych, obserwowali pokaz podczas rejsu statkiem i doświadczali akcji ratunkowej w centrum wydarzeń.

Finał akcji „Bezpieczne wakacje” na Morskim Oku 30.07.2019r

Podczas kampanii edukacyjnej „Bezpieczne wakacje” w pozoracji akcji ratunkowej kajakarzy na Morskim Oku uczestniczyło ok 60 kolonistów. Pokaz zorganizowaliśmy we współpracy z Policją. Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy byli z nami tego dnia i edukowali o pierwszej pomocy:

Delphinus Sport, Dolnośląskie WOPR, Dolnośląski Oddział DOPR,Fundacja Santander Bank Polska, Multigrupa, Komenda Miejska i Referat Wodny Policji we Wrocławiu, Lasy Państwowe we Wrocławiu, Mary Kay, MCS Wrocław, Państwowa Straż Pożarna we Wrocławiu, RAKOOBRONA, RWR Wrocław, Spartan – Centrum Treningowe, Wodna Służba Ratownicza, WPO ALBA S.A., Wrocławskie Centrum Integracji, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskie Centrum Zdrowia.