Pierwsza pomoc na półkoloniach we Wrocławiu

Letni wypoczynek to nie tylko czas zabawy i odpoczynku, ale także nabywania nowych umiejętności i wiedzy. Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy proponuje bezpłatne kursy pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży, które możemy zorganizować podczas półkolonii odbywających się we Wrocławiu. Mają one atrakcyjną formę i łączą teorię z praktyką. To też czas świetnej przygody

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty zajęć z pierwszej pomocy przygotowanej dla uczestników półkolonii w wieku 7–14 lat. Oferta składa się z dwóch części:

  • 90 min. kursy pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na miejscu  półkolonii,
  • godzinna gra terenowa (podchody) dla drużyn 3–6 osobowych, która rozszerza nabyte umiejętności. Uczestnicy zdobywają punkty za poprawne zaliczanie zadań na przygotowanych punktach, uszeregowanych na symbolicznych mapkach.

Zajęcia części kursowej odbywają się we wtorki (w terminach od 14.07.20 do 25.08.20), natomiast gra terenowa, która rozszerza wiedzę zdobytą podczas kursu, odbywa się we czwartki w okolicy Parku Szczytnickiego (w terminach 15.07.20 do 27.08.20).

Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Grę terenową przygotowali specjaliści z Uniwersytetu Medycznego

Ofertę kierujemy do organizatorów półkolonii we Wrocławiu. Mogą skorzystać z niej skorzystać grupy maks. 12-osobowe. W przypadku liczniejszych półkolonii można zapisać dwie lub więcej grup.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego. Ważne! Należy wziąć pod uwagę zajęcia wtorkowe i czwartkowe jako całość kursu.

Program szkolenia przewidziany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat. Grupy na kursach liczą do 12 osób, a grupy w grze terenowej od 3 do 6 osób. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują dyplom. Dla drużyn, które najlepiej opanowały wiedzę z pierwszej pomocy, przekażemy zaproszenia na rejs statkiem z uczestnictwem w pokazie ratownictwa wodnego.

Kurs – zarówno teoretyczny, jak i gra terenowa – jest bezpłatny.

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Od 2019 roku przeszkoliliśmy w ramach edukacji z pierwszej pomocy ponad 2 tysiące wrocławian. Udział we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny.