Eko-pakiet w Niezbędniku Senioralnym

Od 5 czerwca (wtedy obchodzony jest Dzień Ochrony Środowiska) specjalny eko-pakiet stanie się częścią Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego.
W skład eko-pakietu wchodzą trzy praktyczne przedmioty, które pomagają w zachowaniu nawyków dobrych dla planety. Są to:

  1. Woreczek do pakowania warzyw/owoców wykonany z siatki RPET (to surowiec, który powstał z przetworzonych butelek plastikowych) – dzięki woreczkowi zbędne stają się jednorazowe reklamówki.
  2. Szklana butelka (500 ml) – idealna, by nalać do niej kranówkę, czyli najtańszą i najlepszą (także dla planety) alternatywę dla wody butelkowanej kupowanej w sklepie.
  3. Pakiet nasion do wysiania łąki kwietnej na balkonie lub w ogrodzie, by dbać nie tylko o piękną przestrzeń, ale także bioróżnorodność i pożytek dla zapylaczy.
  4. Do eko-pakietu dołączona zostanie także niezwykła ulotka. Zawiera ona z jednej strony praktyczne informacje o pakiecie, z drugiej natomiast jest zaproszeniem do działań ekologiczno-międzypokoleniowych. Na ulotce wydrukowana została prosta ekologiczna gra planszowa – idealna do rozgrywek z wnukami lub sąsiadami. Wystarczy uzupełnić ją o kostkę do gry i pionki (najlepiej poszukać ich w domu, w myśl ponownego, kreatywnego wykorzystania tego, co już mamy).

    Dla wszystkich seniorów cyklicznie organizowane są różnego rodzaju działania – szkolenia, warsztaty i prelekcje – związane z ekologią. Po przerwie wakacyjnej, dzięki współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Departamentu Zrównoważonego Rozwoju tych zajęć będzie jeszcze więcej. Obejmą takie zagadnienia, jak: niemarnowanie żywności, ponowne wykorzystanie zużytych przedmiotów czy tworzenie sztuki z wykorzystaniem darów natury.