Plenerowe aktywności dla zdrowia psychicznego i fizycznego

W najbliższą sobotę (26 sierpnia) Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego razem z Centrum Zdrowia Psychicznego zapraszają do udziału w Fabrycje pasji i zainteresowań. To bezpłatne wydarzenie plenerowe, podczas którego uczestnicy i uczestniczki mogą zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Miejsce pikniku – polana w Parku Grabiszyńskim (pod Wzgórzem Oporowskim) – sprzyja różnorodnym formom aktywności fizycznej. Jest to zatem doskonałe miejsce, by włączyć się do wspólnych, bezpłatnych zajęć ruchowych. Na miejscu będą trenerzy i instruktorzy, którzy zaproszą wszystkich chętnych do lubianych zajęć grupowych: ZUMBY Gold, gimnastyki ciała, pilatesu, nordic walking.

Harmonogram zajęć

  • 11:10-12:00 ZUMBA Gold
  • 12:10-13:00 Gimnastyka ciała/ pilates/ mental core/ nordic walking
  • 13:10-14:00 ZUMBA Gold
  • 14:10-15:00 pilates

Do udziału w zajęciach zaproszone są osoby w każdym wieku. Szczególnie mile widziani będą seniorzy i seniorki, na których czekać będzie również terenowy punkt wydawania Wrocławskich Kart Seniora (dla osób w wieku 60+), które umożliwiają korzystanie ze zniżek partnerskich oraz dodatkowych usług. Punkt prowadzi zespół Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS.

Z kolei Centrum Zdrowia Psychicznego zapewni mobilny gabinet.  Będą w nim dyżurować psychologowie i psychiatrzy, u których można poznać sposoby na profilaktykę zdrowia psychicznego a także dowiedzieć się o możliwych sposobach pomocy sobie lub osobom bliskim.

Podsumowanie najważniejszych informacji:

Wydarzenie realizowane w ramach projektu pn. „Program zintegrowanych działań zdrowotnych, społecznych i socjalnych w procesie zdrowienia osób z doświadczeniem choroby psychicznej etap II”.