Piknik rodzinny na Wyspie Słodowej

W najbliższą niedzielę 12 czerwca na Wyspie Słodowej odbędzie się piknik w ramach trwającego Miesiąca Rodziny. Jest on okazją do plenerowych spotkań, zabaw, ale też edukacji.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami przygotowało szereg atrakcji dla młodszych i starszych uczestników pikniku. Na dzieci czekać będzie strefa animacyjna, w której gry i zabawy ruchowe przeplatać będą się z warsztatami artystycznymi, w tym malowaniem buziek czy balonowymi zwierzakami. Łamigłówki i konkursy dla dzieci odbędą się także na stoisku Ekosystemu czy wrocławskiego ZOO. Wielka maskotka MPK – Gucio – przechadzać się będzie po Wyspie i zapraszać do wspólnej zabawy, uścisków i zdjęć.

Na scenie pojawią się uczestnicy zajęć organizowanych w MDK Śródmieście. Po godzinie 13.00 uroczyście podsumujemy tegoroczne wyniki kampanii Rowerowy Maj.

W czasie międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych poznamy sekrety zdrowych przekąsek. Równie międzypokoleniowy charakter będzie miało stoisko z grami planszowymi – z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Bar wodny MPWiK to miejsce, w którym każdy będzie mógł otrzymać bezpłatnie smakowy napój na bazie kranówki. Zachęcamy do przychodzenia z butelkami wielokrotnego użycia – bez problemu zostaną napełnione.

Strefa gastro przypadnie do gustu młodszym i starszym – zadbamy o miejsce, w którym będzie można wygodnie zjeść.

Wszystkie przygotowane atrakcje (z wyjątkiem jedzenia) są bezpłatne i dostępne dla wszystkich uczestników.

Więcej szczegółów można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Program pikniku w wersji graficznej jest dostępny pod linkiem: https://we.tl/t-R6UiRVFuSL.